Facelifting Audi A6 i A6 Avant

Model klasy biznes przechodzi odświeżenie. Nowe silniki, skrzynie biegów, reflektory i nowy system infotainment - to najważniejsze cechy Audi A6.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 219 200 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Stylistycznie odświeżone Audi A6 zbliżyło się do innych modeli marki. Pomijając rozmiary, trudno jest dostrzec różnice pomiędzy np. A3 Sedan a A6. A-szóstka ma teraz ostre rysy i wyraźnie podkreślone linie poziome. Z przodu zastosowano nowe, wykonane całkowicie w technologii LED reflektory, Matrix LED z dynamicznymi kierunkowskazami.

REKLAMA

Podstawowa wersja otrzymała nowy silnik w ofercie A6, 1.8 TFSI o mocy 190 KM. Audi A6 nieco schudło. W tym wariancie waży 1535 kg. Oprócz silnika 1.8, w ofercie są dwa inne "benzynowce" 2.0 TFSI oraz 3.0 TFSI oraz diesle 2.0 i 3.0 TDI. Moc silników TFSI waha się od 190 do 333 KM. Najsłabszy diesel ma 150 KM a najmocniejszy aż 326 KM. Topowy diesel to uczczenie 25. rocznicy wprowadzenia silników TDI do oferty Audi. Z tej okazji powstaną modele specjalne A6 3.0 TDI competition i A6 Avant 3.0 TDI competition.

Ciekawostką w wariancie 2.0 TDI 190 KM są sprężyny wykonane z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. To innowacja Audi, która pozwoliła zmniejszyć wagę samochodu ok. 4,4 kg, obniżyć zużycie paliwa oraz zwiększyć precyzję jazdy i komfort drgań. Nowością w A6 jest także nowo zaprojektowana skrzynia biegów S tronic. Ma dwa sprzęgła, siedem przełożeń i jest teraz lżejsza i bardziej wydajna.

W Audi A6 po liftingu rozbudowano system infotainment. Cała baza danych samochodu jest wyświetlana na 8-calowym wysuwanym ekranie dotykowym. System Audi connect przekazuje dane za pomocą transmisji danych LTE i umożliwia korzystanie z usług online, w tym nowych aplikacji Media Streaming.

Technologii nie zabrakło także w zakresie bezpieczeństwa. Tempomat z regulacją odległości między pojazdami adaptive cruise control, asystent zmiany pasa Audi side assist, asystent toru jazdy Audi active lane assist, system ochrony pasażerów Audi pre sense basic to obecnie element wyposażenia seryjnego - to tylko niektóre systemy, znajdujące się na pokładzie odświeżonego A6.

Oprócz wersji A6 i A6 Avant lifting przeszły też odmiany A6 allroad, S6 i RS6. Sprzedaż Audi A6 rozpocznie się jesienią 2014 roku.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA