Facelifting Hondy CR-Z?

Honda najwyraźniej zafundowała kurację odmładzającą swojemu małemu coupe. Jedni ją pokochali, drudzy nie docenili. Czy Honda CR-Z do nas powróci? Marne szanse.

fot. carnewschina.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Przykład Hondy CR-Z pokazuje jak różne są gusta klienteli w zależności od kontynentu. W Japonii na przykład, małe coupe zebrało trzy razy więcej zamówień niż się tego spodziewało szefostwo marki. W Europie natomiast, mały, ekologiczny samochodzik o sportowym zacięciu nie znalazł wielu sympatyków, toteż od jakiegoś już czasu nie znajdziemy Hondy CR-Z w ofercie europejskich dealerów. Choć jak już Was informowaliśmy, CR-Z ma powrócić na Stary Kontynent, to raczej mało prawdopodobne, że jeszcze za życia aktualnej generacji. A szkoda, bo wygląda na to, że małe coupe właśnie doczekało się faceliftingu.

REKLAMA

Widoczne zdjęcia nie są jeszcze oficjalnymi, nadesłanymi przez samą Hondę, toteż nie należy obrażać się za niską ich jakość. Najważniejsze, że bez trudu można dostrzec na nich wprowadzone zmiany. Małej Hondzie nigdy nie brakowało charakteru, a zaobserwowane modyfikacje jeszcze dodały jej pikanterii. W przednim zderzaku pojawił się wyglądający na wykonany z aluminium element, który wygląda niezwykle agresywnie. Mocniej wymodelowano tez zderzaki, a reflektory wyglądają, jakby w całości wykonane były w technologii LED. Z tyłu zmian jest mniej, ale trudno jest nie zauważyć, że w przeprojektowany zderzak wkomponowano podobną aluminiową listwę, która znalazła swoje miejsce także z przodu auta.

Nie ma jeszcze żadnych informacji dotyczących napędu pofaceliftingowego modelu, ale prawdopodobnie pod jego maskę trafi ten sam hybrydowy duet, produkujący ok. 130 KM. Dokładniejsze informacje pojawią się z pewnością w miarę zbliżania się premiery odświeżonego CR-Z, której spodziewamy się na najbliższe targi motoryzacyjne w Tokio.

Kiedy przed kilkoma laty Honda CR-Z miała wejść na rynek, sytuacja wyglądała podobnie – najpierw przeciek katalogu do sieci, a następnie jej debiut w niezmienionej formie. Jako że historia lubi się powtarzać, to tym razem scenariusz będzie pewnie wyglądał identycznie. Szkoda, że odświeżonego CR-Z nie zobaczymy u polskich dealerów Hondy. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA