[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
1.0

Facelifting Mondeo? Ameryka znów pierwsza

Najnowsza generacja Forda Mondeo trafiła na amerykański rynek kilka lat wcześniej niż na Stary Kontynent. Wygląda na to, że z wersją po faceliftingu będzie podobnie. 

fot. corporate.ford.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 120 770 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W Europie bardzo lubimy Mondeo, oferowane w USA pod nazwą Fusion, i nie do końca przemawiają do nas argumenty, dla których zarząd Forda kazał nam czekać na niego dłużej niż Amerykanom. Co gorsza, zapowiada się na to, że podobna historia będzie z Mondeo po faceliftingu. Do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające nieco odmienione nadwozie głównego konkurenta Volkswagena Passata.

Biorąc pod uwagę fakt, że już kilka miesięcy temu na drogach w Detroit przyłapano zamaskowanego Fusion’a, sprawa wydaje się dość jasna – duży Ford przeszedł kurację odmładzającą. Grafika, na której widzimy zmodyfikowanego Fusion’a, pochodzi z wewnętrznych materiałów Forda. Choć jej jakość jest dość niska, a obraz lekko rozmyty, to łatwo dostrzec zmiany wprowadzone z przodu pojazdu. Nie znajdziemy tu jednej znaczącej zmiany świadczącej o wprowadzonych modyfikacjach, ale raczej kilka drobnych designerskich zabiegów, które składają się na nową, świeżą całość.

REKLAMA

Grill w stylu Astona Martina jakby nabrał ostrych kątów. Reflektory oraz  aranżacja dolnej części zderzaka również dostały teraz więcej ostrych linii. Tak jak wnioskowaliśmy już po szpiegowskich zdjęciach, w profilu auta nic się nie zmieniło. Nie wiadomo natomiast jakie zmiany styliści wprowadzili z tyłu auta. Klosze lamp najprawdopodobniej zachowają swój kształt, ale pewnie zmienią wzór wykonanych w technologii LED świateł.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie Ford pokaże światu odświeżonego Fusion’a/Mondeo. Wydaje się jednak, że dobrą okazją do tego będzie salon samochodowy w Detroit na początku przyszłego roku. 

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij