REKLAMA

Fernando Alonso pojedzie w Rajdzie Dakar

Fernando Alonso szuka kolejnych wyzwań. Najnowszym z nich będzie start w Rajdzie Dakar z zespołem Toyota Gazoo Racing.

Fernando Alonso przed Rajdem Dakar Materiały prasowe
Fernando Alonso przed Rajdem Dakar
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 114 800 PLN
Dostępne nadwozia: pick-up-2
SPRAWDŹ OFERTY

Po pełnym sukcesów sezonie 2018/2019 w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC) Fernando Alonso pozostaje w zespole Toyota Gazoo Racing i odbędzie serię testów za kierownicą Toyoty Hilux. Samochodu, który ma wystartować w przyszłorocznym Rajdzie Dakar.

Fernando Alonso to dwukrotny zwycięzca wyścigu 24 godziny Le Mans i mistrz świata w wyścigach długodystansowych z Toyotą, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 i triumfator 24-godzinnego wyścigu Daytona.

Hiszpan chce poszerzyć swoje doświadczenia w motorsporcie. Przez najbliższych pięć miesięcy odbędzie intensywny program treningowy w Toyocie Hilux przygotowanej przez Toyota Gazoo Racing.

Hiszpański kierowca będzie testował rajdowe auto w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, by przygotować się do wyzwań, jakie wiążą się ze startami w rajdach cross-country, czyli w jednych z najbardziej wymagających imprez motorsportowych.

- Jestem podekscytowany, że będę kontynuował moją przygodę z Toyota Gazoo Racing. Powtarzałem, że poszukuję nowych wyzwań i cieszę się, że jestem w zespole, który mi to umożliwia. Tak wiele razem osiągnęliśmy odkąd pierwszy raz poprowadziłem Toyotę w listopadzie 2017 roku. Dwa razy z rzędu wygraliśmy w Le Mans, razem Sebastienem i Kazukim zdobyliśmy mistrzostwo świata kierowców i zespołów w FIA WEC – powiedział Fernando Alonso.

- W marcu podczas testów przekonałem się, czym są rajdy cross-country. To było niesamowite doświadczenie, po którym poczułem, że chcę tego rodzaju rywalizacji. Wiem, że czeka mnie kompletnie inne wyzwanie i mnóstwo nauki, ale Hilux jest autem, które świetnie się prowadzi. Bardzo szybko dał mi wiele pewności siebie i z każdym kolejnym przejazdem poprawiałem czasy. Nie mogę doczekać się kolejnych miesięcy treningów, gdy będę uczył się auta i pracy z zespołem – dodał Alonso.

Zobacz także: znamy listę kandydatów do tytułu Car of the Year 2020

REKLAMA

REKLAMA

Fernando Alonso w dakarowej Toyocie Hilux Materiały prasowe
Fernando Alonso w dakarowej Toyocie Hilux

Program treningowy 38-letniego Fernando Alonso zaczyna się od pustynnych testów na południu Afryki (20-23 sierpnia). Następnie Hiszpan weźmie udział w rajdzie 2019 Harrismith 400 (13-14 września) w RPA w ramach cyklu South African Cross Country Series, ale będzie jechał bez pomiaru czasu, bo priorytetem jest zbieranie doświadczeń.

- W marcu sprawdziliśmy Fernando za kierownicą Toyoty Hilux, która wygrała Rajd Dakar. To był ważny krok, by zyskał doświadczenie w jeździe samochodem terenowym. Fernando nie tylko czerpał radość z jazdy, ale widzieliśmy jak szybko się uczy i poprawia czasy. Było jasne, że świetnie przygotował się do tego sprawdzianu. Był gotowy chłonąć wiedzę, którą chcieliśmy mu przekazać. Rajdy cross-country to dla niego nowość, ale ma takie cechy charakteru i umiejętności, żeby sprostać temu wyzwaniu. Jako mistrzowie Rajdu Dakar i zespół o ogromnych tradycjach w rajdach cross-country, jesteśmy przekonani, że przez najbliższych kilka miesięcy czeka nas okres świetnej współpracy z Fernando nad budowaniem jego pewności siebie do startów w rajdach - mówi Glynn Hall, szef zespołu.

Toyoty od lat są jednymi z faworytów Rajdu Dakar. W ostatniej edycji ponad jedna czwarta zgłoszeń w kategorii samochodów to były auta japońskiej marki, a Nasser Al-Attiyah za kierownicą Toyoty Hilux odniósł pierwsze zwycięstwo dla zespołu Toyota Gazoo Racing w klasyfikacji generalnej tej legendarnej imprezy.

Rok 2020 to nowy rozdział w historii Rajdu Dakar. Impreza, która organizowana jest od 1978 roku, a przez ostatnich 10 lat odbywała się w Ameryce Południowej, przenosi się tym razem do Arabii Saudyjskiej.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA