REKLAMA

Fernando Alonso testował w Polsce

Fernando Alonso odwiedził Polskę, gdzie pomyślnie ukończył dwudniowy trening w Szczecinie za kierownicą Toyoty Hilux.

Fernando Alonso w dakarowej Toyocie Hilux Materiały prasowe
Fernando Alonso w dakarowej Toyocie Hilux
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 114 800 PLN
Dostępne nadwozia: pick-up-2
SPRAWDŹ OFERTY

W pierwszym tygodniu września Fernando Alonso, dwukrotny mistrz i trzykrotny wicemistrz Formuły 1, a także dwukrotny triumfator wyścigu Le Mans, a obecnie kierowca zespołu Toyota Gazoo Racing, odwiedził Polskę.

W ramach treningów przed kolejnym wyzwaniem, jakim jest Rajd Dakar, Alonso przejechał 700 km, w tym fragmenty trasy rozegranego w zeszłym tygodniu rajdu Baja Poland.

Testy obejmowały różnorodne trasy po piasku, twardej i miękkiej ziemi oraz wertepach, przygotowane przez Overdrive Racing, logistycznego partnera zespołu Toyoty i ekspertów od rajdów cross-country.

- Był to pierwszy test Fernando za kierownicą Hiluxa w Europie. W okolicach Szczecina musiał się zmierzyć z zupełnie innymi warunkami niż w Namibii dwa tygodnie temu. W miarę postępów naszego intensywnego programu treningowego koncentrujemy się na jeździe po skrupulatnie wybranych przez nas terenach, a nie tylko na liczbie kilometrów. W ten sposób Fernando może szybciej oswoić się z Hiluxem i rajdami cross-country. Podwoiliśmy liczbę zaplanowanych kilometrów, co pokazuje, jak szybko Fernando przyzwyczaił się do nowego samochodu – powiedział Glyn Hall, dyrektor teamu TOYOTA GAZOO Racing SA.

Zobacz także: Targi Frankfurt 2019 - zapowiedź premier

REKLAMA

REKLAMA

Fernando Alonso w dakarowej Toyocie Hilux Materiały prasowe
Fernando Alonso w dakarowej Toyocie Hilux

- Spędziłem w Polsce bardzo udane dni. Na tym etapie mojego szkolenia cieszę się z każdego kilometra za kierownicą Hiluxa, dlatego jestem bardzo zadowolony, że mieliśmy okazję wyjść poza pierwotne plany testowe zespołu i mogłem eksperymentować na różnego rodzaju terenach. Prowadzenie Hiluxa to ogromna przyjemność. Wspaniale jest być członkiem rodziny TOYOTA GAZOO Racing, która daje mi możliwości sprawdzenia się w różnych dyscyplinach sportów motorowych – podkreślił Fernando Alonso.

Fernando Alonso niedługo przeniesie się do RPA, gdzie 13 i 14 września weźmie udział, poza konkursem, w rajdzie Lichtenburg 400, piątej rundzie South African Cross Country Series. Początkowo impreza miała odbyć się w okolicach Harrismith, jednak została przeniesiona do nowej lokalizacji ze względu na zagrożenie pożarowe.

- W przyszłym tygodniu zrezygnujemy z komfortu prywatnych treningów, aby dać Fernando przedsmak rzeczywistych warunków rajdowych w nieformalnej rywalizacji z innymi zawodnikami podczas rajdu Lichtenburg 400. Jesteśmy wdzięczni organizatorom South African Cross Country Series za umożliwienie naszemu zespołowi maksymalnego wykorzystania tej możliwości i uwzględnienia rajdu w programie treningowym Fernando – dodał Glyn Hall.

Zobacz także: Porsche Taycan - pierwsze elektryczne Porsche

REKLAMA

Fernando Alonso w dakarowej Toyocie Hilux Materiały prasowe
Fernando Alonso w dakarowej Toyocie Hilux

Toyota w Rajdzie Dakar

Toyoty od lat są jednymi z faworytów Rajdu Dakar. W ostatniej edycji ponad jedna czwarta zgłoszeń w kategorii samochodów to były auta japońskiej marki, a Nasser Al-Attiyah za kierownicą Toyoty Hilux odniósł pierwsze zwycięstwo dla zespołu Toyota Gazoo Racing w klasyfikacji generalnej tej legendarnej imprezy.

Rok 2020 to nowy rozdział w historii Rajdu Dakar. Impreza, która organizowana jest od 1978 roku, a przez ostatnich 10 lat odbywała się w Ameryce Południowej, przenosi się tym razem do Arabii Saudyjskiej.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA