REKLAMA

Fernando Alonso wraca do Formuły 1 z Renault

Fernando Alonso oficjalnie wraca do Formuły 1 z zespołem Renault, z którym zdobywał tytuły mistrza świata F1.

Fernando Alonso przed Rajdem Dakar Fernando Alonso przed Rajdem Dakar

To największy motorsportowy news ostatnich tygodni, porównywalny z wcześniejszą informacją o tym, że z zespołu Ferrari odchodzi Sebastian Vettel. Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso, po dwuletnim rozbracie z Formułą 1, wraca do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Fernando Alonso z Renault do 2022 r.?

Alonso podpisał kontrakt z zespołem Renault, które w ostatnim czasie przeżywa gorsze chwile, a wyniki są dalekie od oczekiwań. W końcu mówimy o zespole, które jeszcze nie tak dawno temu rozdawało karty w królowej motorsportu.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Fernando Alonso zastąpi w Renault Daniela Ricciardo, który z kolei przechodzi do zespołu McLarena. To element większej układanki, bowiem z McLarena prosto do Ferrari, w miejsce Sebastiana Vettela, trafi Carlos Sainz. Pozostaje tylko wciąż jedno pytanie – co dalej z Vettelem?

Kontrakt Alonso z Renault obowiązywać ma przez sezon 2021, ale przecieki zdradzają, że również i na rok 2022. Zarówno zespół, jak i sam Alonso, spore nadzieje pokładają w nowych regulaminach technicznych, które opóźnione przez pandemię koronawirusa, zaczną obowiązywać właśnie od 2022 roku.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

REKLAMA

REKLAMA

Fernando Alonso - wiek

Warto dodać, że Fernando Alonso 29 lipca tego roku skończy 39 lat, ale i tak nie będzie najstarszym zawodnikiem w stawce – o ile Kimi Raikkonen, który w październiku tego roku skończy 41 lat, nie zakończy kariery w F1 po sezonie 2020. Pokazuje to, że wiek nie ma aż takiego znaczenia, o ile oczywiście idą za tym wyniki i umiejętności.

W tym miejscu warto dodać, że Robert Kubica jest od Alonso młodszy o ponad trzy lata – ma obecnie 35 lat. Biorąc pod uwagę jego ogromne umiejętności, wsparcie Orlenu i wielki szacunek dla dokonań, jakim cieszy się w padoku, wszystko w jego niesamowitej historii jest jeszcze możliwe. Trzymajmy kciuki za niego, a także za jego dobrego kolegę – Fernando Alonso, z którym przecież mieli tworzyć mistrzowski duet w zespole Ferrari, gdyby nie wypadek...

Fernando Alonso - współpraca

Na koniec pozostaje pytanie, czy kapryśny i trudny we współpracy Alonso przyjmie w Renault nieco bardziej pokorną postawę w stosunku choćby do tej, kiedy to otwarcie krytykował Hondę, doprowadzając do zmiany dostawcy silników McLarena na Renault. I jak ułoży się współpraca między nim a młodym i zdolnym Estebanem Oconem.

Czekamy z niecierpliwością na nadejście sezonu 2021, a póki co cieszymy się rozpoczętym w miniony weekend sezonem 2020, który ruszył z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ale już na starcie przyniósł dużo emocji i wysokie trzecie miejsce Lando Norrisa z McLarena.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA