Ferrari 458 Italia – nowe zdjęcia!

Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Italia

O ile wygląd zewnętrzny samochodu mogliśmy poznać już wcześniej, o tyle wnętrze samochodu do tej pory nie zostało odkryte. Dzięki najnowszym fotografiom możemy też zajrzeć do środka i podziwiać mocno udziwniony wygląd deski rozdzielczej.

Uwagę zwraca ogromny centralny wyświetlacz, przycisk start/stop umieszczony na kierownicy oraz pokrętło wyboru trybu pracy skrzyni biegów, znajdujące się także na kierownicy.

Przypomnijmy, że najnowszy sportowiec wyposażony został w centralnie umieszczoną jednostkę V8 o pojemności 4499 ccm. Według zapowiedzi, silnik produkował będzie 570 koni mechanicznych i 540 Nm momentu obrotowego.

Oznacza to, że z każdego litra pojemności wykrzesano 127 koni mechanicznych! Przy doskonałym stosunku masy do mocy auta (2,42 kg/KM), Italia wystrzeli do pierwszej setki w 3,4 sekundy, a przestanie przyspieszać dopiero osiągając 325 km/h.

458 wyposażone będzie w siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów, gwarantująca niezwykle płynną zmianę przełożeń.

Publiczna premiera Ferrari 458 Italia nastąpi na zbliżającym się salonie samochodowym we Frankfurcie. Na razie zapraszamy zaś do obejrzenia galerii zdjęć tego auta.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA