Ferrari 488 GTB - Novitec podkręca berlinettę turbo

Zmiany, które do Ferrari 488 GTB wprowadził Novitec Rosso sprawiają, że samochód osiąga 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund.

Novitec Group
Novitec Rosso Ferrari 488 GTB

Novitec przygotował nowy bodykit, który poprawia aerodynamikę. Nie zabrakło elementów wykonanych z włókna węglowego, co dodatkowo zmniejszyło masę auta. Niemiecki tuner obniżył samochód o 40 mm w stosunku do seryjnego 488 GTB. Auto świetnie prezentuje się w żółtym kolorze, z którym kontrastują czarne dodatki. Na tylnej klapie Novitec zamontował subtelny spojler. Oprócz tego niemiecki tuner przyodział 488 GTB w czarno-żółte obręcze kół o rozmiarze 21-cali, które obuto w opony w 255/30 ZR 21 i 325/25 ZR 21 (przód i tył).

Najważniejsze zmiany zaszły jednak pod karoserią. W seryjnym Ferrari 488 GTB pracuje centralnie umieszczony silnik biturbo 3.9 V8, który osiąga moc 669 KM. Ta jednostka napędowa zwyciężyła ostatnio w plebiscycie "International Engine of the Year". Novitec podkręcił moc o 103 KM, co finalnie dało diabelską moc 772 KM. Moment obrotowy wzrósł z seryjnych 760 Nm do 892 Nm! Jak przekłada się to na osiągi? Zmodyfikowane Ferrari 488 GTB przyspiesza do 100 km/h o 0,2 s szybciej niż seryjny model. Dzięki temu kierowca osiągnie prędkość 100 km/h po upływie tylko 2,8 s. To taki sam wynik jak w przypadku seryjnego Lamborghini Aventador LP 750-4 SuperVeloce. Ostatnio ten model Lamborghini również został zmodyfikowany przez ludzi z Noviteca.

Poprawa osiągów Ferrari 488 GTB przyszła wraz z kilkoma modyfikacjami jednostki napędowej. Niemiecki tuner przeprogramował sterowanie układem wtrysku paliwa oraz zapłonu, jak i zmienił oprogramowanie odpowiedzialne za ciśnienie doładowania. W aucie zamontowano sportowy układ wydechowy oraz poprawiono reakcję na pedał przyspieszenia.

Novitec nie przedstawia zdjęć wnętrza auta, ale w ofercie tunera pojawią się takie elementy jak łopatki do zmiany biegów wykonane z włókna węglowego, czy szeroka gama tapicerek skórzanych oraz tych wykonanych z alcantary. Niemiecki tuner niestety nie zdradza ceny modyfikacji auta.

REKLAMA