Ferrari 488 MM Speciale - jedyny taki

Dopisek "Speciale" w nazwie tego samochodu naprawdę oznacza, że jest wyjątkowy. Choć bardziej świadczą o tym litery MM, które mówią nam, że to pojazd wykonany na specjalne zamówienie i ten model nie może zostać wyprodukowany powtórnie w takiej formie.

Ferrari 488 MM Speciale powstało na życzenie klienta, który chciał, aby jego auto wyróżniało się spośród innych "488". Na początek w oczy rzuca się specjalny lakier Bianco Italia z pasami w kolorach włoskiej flagi. Do tego mamy inne akcenty stylistyczne, dodatkowe wloty powietrza, nowy kształt przedniego i tylnego zderzaka i wreszcie felgi o unikatowym wzorze. Jaki jest efekt? To widzi każdy, ale naszym zdaniem to najlepiej wyglądające 488 jak do tej pory. Trzeba przyznać, że właściciel ma gust.

REKLAMA

Poprzez nieco przemodelowane nadwozie, konstruktorzy musieli zmodyfikować układ chłodzenia silnika V8. A jeśli już o nim mowa, to jednostka napędowa pozostała bez zmian. Pod maską unikalnego 488 pracuje widlasta wolnossąca "ósemka" o pojemności 4,5 litra i mocy 605 KM. Napęd na tylną oś przekazuje 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

Niedostępne są zdjęcia wnętrza, ale możemy powiedzieć, że w kabinie dominuje brązowa skóra Cioccolato z szarymi akcentami. Wiemy też, że całe wnętrze zostało przygotowane w oparciu o program indywidualizacji Tailor Made.

Nie wiadomo kim jest właściciel tego auta, ale z pewnością to brytyjski fan Ferrari, który w garażu trzyma niejedno auto z Maranello. Może to Chris Evans? Kto wie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA