Ferrari 488 Spider - z modyfikacjami od Novitec Rosso

Firma Novitec Rosso wycisnęła dodatkową moc z silnika V8 Ferrari. Klient, który kupi modyfikowane 488 Spider będzie cieszył się większą o 102 KM mocą silnika.

Novitec Rosso Ferrari 488 Spider

Niemiecki tuner doposażył auto w nowy zderzak z większym splitterem wykonanym z włókna węglowego. Do tego wymieniono dyfuzor oraz pojawiły większe nakładki progowe, również wykonane z włókna węglowego. Novitec Rosso swoim klientom oferuje jeden z dwóch tylnych spojlerów (większy i mniejszy). Niemcy podkreślają, że cały pakiet dodatkowych elementów był testowany w tunelu aerodynamicznym. Oczywiście nie zabrakło nowych obręczy kół. Opcje są dwie - 21-calowe na obu osiach lub 21 z przodu i 22- z tyłu.

REKLAMA

Najciekawsze są jednak zmiany, które dotknęły jednostkę napędową. Ferrari 488 Spider, podobnie jak i 488 GTB zasilane jest przez wielokrotnie nagradzany silnik 3.9 V8 twin-turbo o mocy 670 KM. Novitec Rosso zastąpił jednostkę sterującą silnikiem swoim urządzeniem Novitec N-Tronic, którego głównym zadaniem jest zmiana czasu wtrysku paliwa i zapłonu. Poza tym Novitec Rosso wymienił układ wydechowy na wyczynowy. Efekt? Moc wzrosła do 772 KM, zaś maksymalny moment obrotowy po zmianach wynosi aż 892 Nm. Czyli są to takie same parametry, jak w Ferrari 488 GTB również dostosowanym przez Novitec Rosso.

Ferrari 488 Spider od Noviteca osiąga 100 km/h w czasie 2,8 sekundy, czyli jest o 0,2 s lepszy od wyniku seryjnego auta. Wartość prędkości maksymalne wzrosła z 330 km/h do 342 km/h. Novitec Rosso nie zdradza ceny modyfikacji, a ich interpretację Ferrari 488 Spider będzie można podziwiać na wrześniowych targach Paryż Motor Show.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA