REKLAMA

Ferrari 812 Superfast od Wheelsandmore

Niemiecki tuner Wheelsandmore wziął na warsztat superszybkie Ferrari 812 Superfast. Efekt jest piorunujący. Zobaczcie sami.

Ferrari 812 Superfast Wheelsandmore
Ferrari 812 Superfast Wheelsandmore

Ferrari 812 Superfast zostało po raz pierwszy zaprezentowane światu niemal dokładnie rok temu, podczas salonu samochodowego w Genewie. Teraz swoją wizję mocnego Ferrari pokazali Niemcy - specjaliści od tuningu firmy Wheelsandmore.

Jedną z przeróbek jest zmieniony od podstaw układ wydechowy, w którym użyto regulowanego stopnia tłumienia, układu x-pipe czy katalizatora o zwiększonym przepływie. To wszystko pozwoliło na podniesienie mocy i maksymalnego momentu obrotowego.

Model 812 Superfast jest prawdopodobnie ostatnim, który ma pod maską wolnossący silnik V12. W tym przypadku mamy do czynienia z jednostką o pojemności 6,5 litra, która generuje 800 KM maksymalnej mocy oraz moment obrotowy o wartości 718 Nm.

REKLAMA

REKLAMA

Ferrari 812 Superfast Wheelsandmore
Ferrari 812 Superfast Wheelsandmore

Zmiany dokonane przez Wheelsandmore sprawiły, że moc wzrosła o dodatkowe 20 koni mechanicznych, a momentu obrotowego w maksymalnym punkcie jest o 15 Nm więcej. Na tym jednak nie koniec, bo tuner obiecuje w niedalekiej przyszłości dalsze zmiany, z wykorzystaniem turbosprężarki i innych zmian mechanicznych w samym silniku.

Jeśli chodzi o osiągi, Niemcy nie zdradzili szczegółów. Fani nie będą jednak zawiedzeni. Już w fabrycznej wersji Ferrari 812 Superfast jest "superszybkie", bo na sprint od 0 do 100 km/h potrzebuje raptem 2,9 sekundy, a maksymalnie rozpędzi się do 340 km/h. Trudno oczekiwać dużej poprawy. Ale z drugiej strony - co tu poprawiać?

Obecny pakiet zmian obejmuje nie tylko nowy wydech. Zastosowany został też zestaw obniżający zawieszenie o 30 milimetrów, a na życzenie dokupić można hydrauliczne podnoszenie przodu, przydatne przy pokonywaniu progów i podjazdów.

REKLAMA

Ferrari 812 Superfast Wheelsandmore
Ferrari 812 Superfast Wheelsandmore

Nazwa tunera zobowiązuje, zatem nie można było zapomnieć o kołach. W pakiecie dostajemy tutaj potężne, 21-calowe obręcze FIWE, z naciągniętymi oponami Pirelli P Zero. A że nic nie ma za darmo, tuner żąda za to ponad 12,5 tys. euro.

Jeśli jednak stać cię na Ferrari 812 Superfast za około 1,2 mln złotych, to wysupłanie "drobnych" na rasowe felgi nie będzie żadnym problemem. Nam pozostaje obejrzenie zdjęć. Dajcie znać w komentarzach, czy auto po tuningu robi na was wrażenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA