[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ferrari California T Tailor Made - tylko jeden egzemplarz

W zeszłym roku w 24 Hours of Spa w kategorii Pro-Am wygrało Ferrari 458 GT3 i aby upamiętnić ten tryumf, Włosi postanowili stworzyć specjalny egzemplarz Californii T.

Ferrari California T

Ferrari opracowało program Tailor Made, który pozwala klientowi na skorzystanie z kilku poziomów personalizacji zamawianego auta. Mało tego, jeśli chcielibyśmy, aby deska rozdzielcza została wykończona materiałem jeansowy lub tym samym, co nasza ulubiona marynarka, to Ferrari jest w stanie zrealizować taką zachciankę. Dwie rzeczy mogą ograniczyć klienta - pieniądze i wyobraźnia.

Ferrari California T posiada jedyny, słuszny kolor lakieru, czerwony Rosso Corsa. Auto wyróżnia biało niebieski pas biegnący przez środek samochodu i na progach. Rant pięcioramiennych felg jest w kolorze żółtym, podobnie jak i strzałki naklejone na klamkach drzwi. To dziwne, tak jakby Ferrari uważało, że ludzie są pozbawieni rozumu i nie będę potrafili znaleźć uchwytów do otwarcia drzwi.

REKLAMA

W kabinie dominuje wykończenie czarną Alcantarą, która znajduje się na desce rozdzielczej i fotelach. Uzupełnieniem są elementy z włókna węglowego. Pedały są z aluminium, a dywaniki zostały wykonane ze specjalnego materiału SuperFabric. Jeśli wierzyć Ferrari są one kuloodporne. Na desce rozdzielczej zamontowano plakietkę przypominającą o zwycięstwie na torze Spa-Francorchamps.

Pod maską Californii T Tailor Made pracuje niezmieniony względem seryjnego modelu silnik V8 turbo. Jednostka o pojemności 3,8-litra dostarcza 553 KM mocy oraz 755 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor połączono z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową. Auto osiąga pierwszą setkę w czasie 3,6 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 315 km/h. Ferrari stworzyło tylko jeden egzemplarz Californii T Tailor Made. Włosi nie podają ceny auta, jak i kosztów modyfikacji. 

Poprzednie Ferrari California posiadała wolnossący silnik V8 o pojemności 4297 cm3. Widlasty silnik generował maksymalną moc 490 KM, a moment wynosił 505 Nm. Pierwszą setkę samochód osiągał o 0,2 sekundy wolniej niż wersja T – 3,8 s. Zaś maksymalna prędkość była o 3 km/h mniejsza.

Ferrari California T zadebiutowała ponad dwa lata temu. Samochód dostał oprócz silnika turbodoładowanego nowe reflektory oraz zmodyfikowany przedni zderzak. Sama California zadebiutowała na targach motoryzacyjnych w Paryżu, w roku 2008. Jednak nazwa California pojawiła się na długo przed tymi targami. W 1957 roku Włosi zaprezentowali model 250 GT Califronia Spyder. Kolejny model został wprowadzony na rynek w 1966 roku i nosił nazwę Ferrari 365 California. Włosi zbudowali tylko 14 egzemplarzy tego samochodu, co sprawia, że jest to bardzo pożądany przez kolekcjonerów model Ferrari.

California T to samochód, którego głównym rynkiem zbytu są Stany Zjednoczone i pierwszym, w którym Włosi zaprezentowali system Apple CarPlay. Tym samym marka Ferrari stała się trzecią po Volvo i Mercedesie firmą, która zaoferowała ten system infotainment swoim klientom.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij