Ferrari Enzo Jana Pawła II sprzedane za astronomiczną kwotę

Na aukcji RM Sotheby’s 2015 zawsze pojawiają się wyjątkowe i niesamowicie drogie samochody. Z pewnością do takich można zaliczyć czerwone Ferrari Enzo, należące niegdyś do Jana Pawła II.

Ferrari Enzo Jana Pawła II materiały prasowe

Ferrari Enzo już samo w sobie jest autem unikatowym, niezwykłym i bardzo drogim. Fakt, że wcześniej należało do Jana Pawła II tylko potęguje wcześniej wspomniane wartości.

REKLAMA

Przypomnijmy krótko historię tego pojazdu. Wystawiony na aukcji samochód pochodzi z 2005 roku i jest ostatnim z 400 wszystkich wyprodukowanych Enzo. Auto w jedynie słusznym, czerwonym kolorze podarował Polskiemu Papieżowi Luca Cordero di Montezemolo - ówczesny szef marki z Maranello. Następnie papież pobłogosławił auto i sprzedał je, a zysk przeznaczył na ofiary tsunami.

Obecny właściciel nieźle na nim zarobił. Jan Paweł II sprzedał to auto 10 lat temu za kwotę 1,2 mln dolarów. Na tegorocznej aukcji, Enzo z przebiegiem zaledwie 180 km zostało sprzedane za astronomiczną kwotę przekraczającą 6 mln dolarów! Obecny właściciel dobrze wiedział co robi. Samochód z takim rodowodem i praktycznie nowy za jakiś czas może osiągnąć cenę większą niż 10 mln.

Na aukcji RM Sotheby’s 2015 padł w tym roku rekord. Ponad 20 unikatowych pojazdów sprzedano na rekordową kwotę 143 mln dolarów!

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA