Ferrari F12 GTO przedpremierowo?

W Maranello sfotografowano wyjątkowy egzemplarz Ferrari. Jest nadzieja, że to wyczynowa wersja modelu F12 Berlinetta - F12 GTO. 

fot. gtspirit.com

Pojawiły się różne reakcje i opinie na temat tego, czym w rzeczywistości jest żółte Ferrari sfotografowane na terenie fabryki włoskiego producenta. To bez żadnych wątpliwości model F12 Berlinetta, tyle, że z pewnością nie standardowy, jaki znamy. Jedni utrzymują, że to pofaceliftingowy model, my jednak wierzymy, że idealnie pasujące do wycieku z ekskluzywnego konfiguratora F12 jest wyczynową wersją noszącą przydomek GTO lub Speciale.

REKLAMA

Jego stylistyka w 100% zgadza się z tą, którą widzieliśmy w wirtualnym konfiguratorze. Jest więc sporo karbonowych dodatków, stylistycznych odwołań do legendarnego 250 GTO i przemodelowanych elementów karoserii odróżniających tę wersję od „zwykłego” F12. Wprowadzone zmiany może nie czynią tej F-dwónastki piękniejszą, ale bez wątpliwości bardziej unikalną i niepowtarzalną.

Jakiegokolwiek przydomka nie nosiłoby to żółte Ferrari, czy to GTO, czy też Speciale, obydwa zobowiązują inżynierów do wzmożonego wysiłku przy przesuwaniu granic możliwości konstrukcji, na której bazuje, czyli na standardowej F12 Berlinetta. Choć żadne informacje na temat danych technicznych włoskiego superauta nie są jeszcze znane, to możemy być pewni, że jego waga znacząco spadnie, a moc zauważalnie wzrośnie. Dieta może przynieść nawet 200 zaoszczędzonych kilogramów, a stado koni pod maską może wzrosnąć nawet do 800! Niezastąpione połączenie lekkości i mocy przypuszczalnie zaskutkuje przyśpieszeniem do pierwszej „setki” poniżej 3 sekund.

Salon samochodowy we Frankfurcie zbliża się wielkimi krokami. Właśnie tam swoją premierę odbyć ma zagadkowe auto ze stajni Ferrari. O ile Włosi nie zdecydują się uchylić rąbka tajemnicy wcześniej, to jakiekolwiek szczegóły poznamy właśnie we wrześniu. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA