Ferrari F12berlinetta Carlex Design - ze smakiem

Polska firma tuningowa, która specjalizuje się w przerabianiu wnętrz i tapicerek aut stworzyła kolejny projekt. Tym razem na warsztat trafiło superauto z Maranello.

Ferrari F12berlinetta
Ferrari F12berlinetta od Carlex Design

Na targach w Genewie Ferrari zaprezentowało model 812 Superfast, które na rynku zastępuje F12berlinettę. Dla przypomnienia dodamy, że w wysłużonym aucie z Maranello montowany był wolnossący silnik V12 o pojemności 6,3 litra. Jednostka napędowe generowała moc 740 KM.

REKLAMA

Jednak w aucie widocznym na zdjęciach nie o moc chodzi. Tu liczy się wnętrze. A to przygotowali tapicerzy z Carlex Design. Pozwolili sobie na skopiowanie żółtego lakieru nadwozia i przeniesieniu go jako wyróżniające się wstawki do wnętrza auta. Bananowy odcień trafił na wnętrza foteli, deskę rozdzielczą, czy też kratki nawiewów klimatyzacji.

Fotele pokryto skórą w połączeniu z alcantarą, a całość przeszyto żółtymi nićmi. Z kolei na drzwiach uwagę zwraca skóra nawiązująca do włókna węglowego. Carlex Design nie zdradza ceny przeróbek, ale dajemy głowę, że jest ona wysoka.

Następca Ferrari F12berlinetta, czyli model 812 Superfast ma 6.5-litrowy silnik wolnossący o mocy 800 KM. Zaś maksymalny moment obrotowy wynosi 718 Nm. To sprawia, że auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy. A maksymalna prędkość została "ustawiona" na 340 km/h.

812 Superfast stylistycznie nawiązuje do klasycznego Ferrari 365 GTB/4 Daytona. W następcy F12berlinetta zastosowano m.in. układ skrętnych tylnych kół, co znacząco ma wpływ na trakcję auta. A do tego nowy model jest pierwszym Ferrari, w którym wykorzystano elektryczny układ wspomagania kierownicy.

Zobacz także:
REKLAMA