Ferrari F40 za rekordową cenę

Jeden z ostatnich prywatnie nabytych egzemplarzy Ferrari F40, 8 sierpnia zmienił właściciela. Jego nowy posiadacz zapłacił za niego rekordowo wysoką cenę! 

Tego auta chyba nikomu specjalnie nie trzeba przedstawiać. Jedna z największych ikon motoryzacji z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku – Ferrari F40. To też ostatnie auto, nad którym prace nadzorował sam Enzo Ferrari. 8 sierpnia, wyprodukowany w 1992 roku egzemplarz został wystawiony na aukcji podczas 43. edycji Oldtimer Grand Prix w Niemczech, na torze Nurburgring. Cena jaką przyszło zapłacić nowemu właścicielowi za to F40 jest najwyższą, jaką kiedykolwiek zapłacono za ten model.

REKLAMA

Od nowości kultowe superauto należało do włoskiej rodziny. Jest jednym z 1311 egzemplarzy jakie opuściły bramy fabryki w trakcie produkcji trwającej 5 lat, od 1987 do 1992. Teraz, w jego posiadanie wszedł niemiecki fan maszyn z Maranello, i miejmy nadzieję, że nie zamknie go na cztery spusty w garażu, ale wyciągnie czasem na przejażdżkę, obudzi drzemiącą w nim V-ósemkę i ucieszy przechodniów widokiem pięknej karoserii.

No dobrze, ale ile tak naprawdę kosztowało 23-letnie Ferrari F40? Cena za jaką sprzedano auto to 4 700 000 złotych! Na aukcji na Nurburgringu wystawiono również BMW z lat 30-tych, Ferrari 360 Modena, Ford GT, czy też Lamborghini Espada, które podobnie jak F40 osiągnęło rekordową cenę ponad 600 tys. zł. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA