Ferrari F50 - auto Mike'a Tysona na aukcji

Na aukcji RM Auctions wystawiono wyjątkowe Ferrari F50. Jeden z niewielu modeli przeznaczonych na rynek w USA przez większość czasu był w posiadaniu Mike'a Tysona.

Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50
Mike Tyson sprzedaje Ferrari F50

Ferrari F50 to absolutnie fantastyczny samochód, supermodel stworzony na 50. lecie marki Ferrari i pierwszy hipersamochód Ferrari zbudowany po śmierci Enzo Ferrariego. Nic dziwnego, że jedno z takich aut kupił w 1995 roku słynny pięściarz, Mike Tyson. W salonie Ferrari zamówił on jeden z 50 modeli przeznaczonych na amerykański rynek (łącznie zbudowano 349 sztuk).

Włoski hipersamochód miał wolnossący silnik V12 o pojemności 4,7 litra o mocy 520 KM, ale co bardziej ciekawe maksymalna moc silnika osiągana jest dopiero przy 8 250 obrotów na minutę! Napęd przekazywany był za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni mechanicznej na koła tylnej osi. Samochód osiągał 100 km/h w czasie 3,7 sekundy i maksymalnie rozpędzał się do 325 km/h!

Samochód został przez Mike'a Tysona sprzedany przy przebiegu 4900 mil (ok. 7900 km). Kolejni właściciele samochodu dokonali w nim wielu potrzebnych modernizacji. Zmieniono uszczelnienia silnika, wszystkie płyny eksploatacyjne, wymieniono pompy wody i oleju, unowocześniono oświetlenie i zamontowano nowe opony. Teraz samochód z przebiegiem 5737 mil został wystawiony na aukcji.

Ferrari F50 jest w bardzo dobrym stanie i ma kompletne wyposażenie oraz dokumentacje. Nowy właściciel otrzyma twardy demontowany dach, miękki dach awaryjny, oryginalna instrukcję obsługi, dwa oryginalne zestawy kluczy oraz pokrowiec na samochód. Dzięki kompletowi dokumentów i gadżetów ten egzemplarz Ferrari F50 posiada certyfikat Ferrari Classiche.

Ferrari zostanie zlicytowane 11 marca na aukcji RM Auctions.

REKLAMA
REKLAMA