REKLAMA

Ferrari F8 Spider. Zdjęcia i dane techniczne

Ferrari F8 Spider to bezpośredni następca modelu 488 Spider i jednocześnie rywal McLarena 720S Spider. Oto, co wiemy na temat nowego modelu.

Ferrari F8 Spider Materiały prasowe
Ferrari F8 Spider

Ferrari F8 Tributo, pokazany w marcu na salonie samochodowym w Genewie, zastąpił w gamie Ferrari model 488 GTB. Więcej mocy, większy docisk, mniejsza masa i opory powietrza. Wszystko to nawet w połowie nie opisuje tego dzieła inżynierów i stylistów z Maranello.

Teraz do gry wchodzi Ferrari F8 Spider, czyli wersja pozbawiona dachu. Na rynku rywalizować będzie z McLarenem 720S Spider, samochodem o podobnych parametrach napędu i osiągach, nieco tylko różniących się masą – na korzyść McLarena.

Ferrari F8 Spider – więcej mocy, mniej masy

Model Ferrari F8 Spider jest godnym następcą 488 Spider, bo jest od niego lżejszy i ma więcej mocy, a to przekłada się bezpośrednio na lepsze osiągi i prowadzenie. Podobnie jak aerodynamika, która przewyższa i tak przecież bardzo dopracowane rozwiązania stosowane w 488 Spiderze.

Zobacz także: Targi Frankfurt 2019 - zapowiedź premier

REKLAMA

REKLAMA

Ferrari F8 Spider Materiały prasowe
Ferrari F8 Spider

Do napędu Ferrari F8 Spider służy ten sam co w Tributo silnik V8 twin turbo o pojemności 3,9 litra, który generuje maksymalną moc 720 koni mechanicznych i potężny moment obrotowy o maksymalnej wartości 770 niutonometrów. Jest to najmocniejsze V8, jakie kiedykolwiek stworzyli specjaliści z Maranello dla cywilnego samochodu.

Ten przyrost mocy i momentu w stosunku do poprzednika zaowocował lepszymi osiągami. Sprint od 0 do 100 km/h odbywa się w zaledwie 2,9 sekundy – o 0,1 s lepiej niż w 488 Spider. Z kolei pierwszych 200 km/h pojawia się na liczniku po zaledwie 8 sekundach od startu, a to o pół sekundy szybciej niż w poprzedniku.

Wyższa niż w ustępującym modelu jest też prędkość maksymalna, która tutaj sięga wartości 340 km/h, podczas gdy wcześniej było to „tylko” 325 km/h.

Ile waży Ferrari F8 Spider? Zacznijmy od tego, że jest o 20 kilogramów lżejsze od 488 Spidera i jednocześnie zaledwie o 20 kg cięższe od wyczynowej wersji 488 Pista Spider. Łączna masa to około 1400 kilogramów.

Zobacz także: Porsche Taycan - pierwsze elektryczne Porsche

REKLAMA

Ferrari F8 Spider Materiały prasowe
Ferrari F8 Spider

Ferrari F8 Spider – bez dachu

Nad głowami kierowcy i pasażera może znajdować się sztywny składany dach lub po prostu niebo. Zmiany dokonać można za naciśnięciem guzika, a przemiana z coupe w kabriolet trwa zaledwie 14 sekund.

Co więcej, jeśli w czasie jazdy pod gołym niebem zajdzie potrzeba zamknięcia dachu, nie trzeba w tym celi zjeżdżać na parking, a jedynie zwolnić do prędkości nie większej niż 45 km/h.

Ważne jest, że samochód wygląda równie obłędnie zarówno w wersji z otwartym, jak i rozłożonym dachem. Może dlatego, że bardzo udana stylistyka Ferrari F8 odwołuje się do legend marki. Wyraźnie widać tu inspirację modelem 308 GTB, z podwójnymi lampami z tyłu, czy nawet do kultowego Ferrari F40, z którego zaczerpnięto design pokrywy silnika.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA