Ferrari FF - będzie facelifting

Ferrari FF to pierwsze auto z Maranello z napędem 4x4. Pojawiło się w 2012 roku, a teraz firma zdecydowała się na jego facelifting. Mamy już pierwszą oficjalną zapowiedź.

Ferrari FF facelifting

Premierę Ferrari FF po faceliftingu zaplanowano na konkurs elegancji Concorso d'Eleganza Villa d'Este, który odbędzie się w przyszłym miesiącu. Mały teaser od marki z Maranello zdradza kilka szczegółów odświeżonego modelu. Nowe będą reflektory, które zapewne dostaną technologię LED, tylne światła, także diodowe oraz zmieni się kształt przedniego i tylnego zderzaka. Widać, że popracowano nad aerodynamiką, świadczą o tym dodatkowe wloty powietrza w zderzakach.

Chodzą plotki, że do konstrukcji nadwozia dodano włókno węglowe, a także aktywne wloty, sterujące przepływającym powietrzem. Wnętrze może zwiększyć się nieznacznie. Na oficjalne potwierdzenie tych zmian jeszcze musimy poczekać.

Obecna jednostka FF to 6,3-litrowa V12 o mocy 650 KM. Zapowiedź Ferrari nie zdradza żadnych informacji o zmianie silnika, ale możemy spodziewać się zwiększenia mocy nawet do 690 KM. Ma też pojawić się nowa 8-biegowa skrzynia oraz zmodernizowany napęd na cztery koła.

Niektóre media spekulują, że pojawi się też tańsza, bazowa wersja FF z mniejszą jednostką V8, zapożyczoną z Ferrari 488 GTB. Patrzymy na to z przymrużeniem oka i na razie czekamy na oficjalne informacje z Maranello.

REKLAMA