Ferrari LaFerrari 500. - rekord na aukcji

W miniony weekend odbyła się charytatywna aukcja, na której sprzedano 500. egzemplarz LaFerrari. To obecnie najdroższy samochód XXI w jaki sprzedano na licytacji.

Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari

Pierwotnie Ferrari deklarowało, że wyprodukuje 499 egzemplarzy hipersportowego LaFerrari. Po tym, jak centralną część Włoch nawiedziło potężne trzęsienie ziemi w Maranello zdecydowano zbudować dodatkową sztukę nr 500. Auto w weekend trafiło na aukcję, a dochód z jego sprzedaży trafi na cele dobroczynne. Jego cena aż pięciokrotnie przekroczyła wartość LaFerrari dostępnych w normalnej sprzedaży.

REKLAMA

Każdy z 499 egzemplarz kosztował ok. 5,9 mln złotych. LaFerrari nr 500 sprzedano na sobotniej aukcji w Daytona Beach na Florydzie, podczas corocznej imprezy Ferrari Finali Mondiali. Samochód wylicytowaną za kolosalną cenę - 29 505 000 złotych! Co ciekawe licytacja tego wyjątkowego LaFerrari trwała tylko 10 minut. Oczywiście szczęśliwy nabywca nie jest znany. Kwota za jaką kupiono LaFerrari w całości zostanie przeznaczona na cele charytatywne, na rzecz ofiar trzęsienia ziemi. 

 

Zobacz jedyny w Polsce test Ferrari LaFerrari

Sprzedane za ponad 29,5 mln złotych LaFerrari to obecnie najdroższy samochód, który wylicytowano na aukcji, a który powstał w XXI wieku. Ciężko będzie przebić ten wynik.

Ferrari LaFerrari Aperta

Auto sprzedane na aukcji to ostatnie LaFerrari z twardym dachem. Obecnie w Maranello montowane są egzemplarze LaFerrari Aperta ze składnym dachem. Plan produkcyjny zakłada budowę 209 sztuk. Do klientów trafi 200 samochodów, a pozostałe 9 Ferrari wykorzysta do promocji 70-lecia marki. Ciekawe, czy później te auta trafią na sprzedaż.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA