[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Ferrari Monza SP1 – Paris Motor Show 2018

Na salonie samochodowym w Paryżu jedną z największych gwiazd jest Ferrari Monza SP1.

Ferrari Monza SP1 - Paryż 2018 Ferrari Monza SP1 - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Ferrari Monza SP1 i Ferrari Monza SP2 to dwa modele, które powstały w ramach serii Icona, przeznaczonej dla fanów i kolekcjonerów. Można powiedzieć, że są tak wyjątkowe, że w chwili wyjazdu z fabryki stały się przyszłymi klasykami i kolekcjonerskimi perełkami.

Czym różnią się oba modele? Z technicznego punktu widzenia prawie niczym. Chodzi o to, że SP1 jest pojazdem jednoosobowym, a SP2 dwuosobowym. Proste, prawda? Na zdjęciach prezentujemy wariant jednoosobowy, bo jest po prostu bardziej nietypowy.

REKLAMA

Ferrari Monza SP1 - Paryż 2018 Ferrari Monza SP1 - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Inspiracją dla powstania modeli Monza SP1 i SP2 były klasyczne wyścigowe bolidy z lat 50. ubiegłego stulecia. Nie ma tu więc ani dachu, ani nawet szyb. Dlatego też kierowca, a w wersji SP2 również pasażer, muszą odpowiednio się ubrać, włącznie z kaskiem i goglami.

No dobrze, spytacie – co pod maską? Otóż bazą techniczną jest tu inna piekielnie dobra, mocna i piękna maszyna – Ferrari 812 Superfast. Mamy tu więc potężny silnik V12 o pojemności 6,5 litra. Moc 800 koni mechanicznych i moment obrotowy 718 niutonometrów zwiastują niesamowite osiągi.

REKLAMA

Ferrari Monza SP1 Ferrari Monza SP1, fot. Ferrari

Rzeczywiście, na sprint od 0 do 100 km/h model Monza SP1 nie potrzebuje nawet trzech sekund. Pierwsza „setka” na liczniku pojawia się już po 2,9 sekundy. Druga raptem pięć sekund później. Rozpędzanie kończy się dopiero przy 300 km/h.

Jak wsiąść do Ferrari Monzy SP1? Przez drzwi. Te jednak – ciekawostka – otwierają się w górę, a nie w bok. W kabinie oczom ukazuje się minimalistyczny kokpit, pasujący do charakteru samochodu.

REKLAMA

Ferrari Monza SP1 - Paryż 2018 Ferrari Monza SP1 - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Teraz to, o czym jeszcze nie wspomniałem, a jest równie elektryzujące, jak silnik czy osiągi. Tak, chodzi o cenę. Ferrari Monza kosztować ma około 1,6 miliona euro, a powstać ma łącznie zaledwie 499 egzemplarzy. Podział między SP1 i SP2 zostanie dokonany adekwatnie do oczekiwań klientów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij