Ferrari Omologata – jedyny egzemplarz na specjalne zamówienie

Ferrari Omologata to wyjątkowy model, zbudowany w jednym, jedynym egzemplarzu. Oparty został na Ferrari 812 Superfast, zatem pod maską kryje się mocne V12, ale z zewnątrz oba modele dzielą tylko szybę i reflektory.

Ferrari Omologata Materiały prasowe
Ferrari Omologata

Ferrari pokazało wyjątkowy model o nazwie Omologata. To zaledwie dziesiąty samochód, jaki powstał na specjalne zamówienie w tylko jednym egzemplarzu, licząc od roku 2009 i modelu P540 Superfast Aperta. Konstrukcyjnie bazuje na Ferrari 812 Superfast, ale z zewnątrz oba modele więcej dzieli, niż łączy – te same są jedynie reflektory i przednia szyba.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Do napędu Ferrari Omologata służy silnik V12 przejęty z modelu 812 Superfast. Nie mamy informacji odnośnie ewentualnych modyfikacji, ale i bez nich jest to prawdziwa bestia. Z pojemności 6,5 litra generowanych jest 800 KM przy 8500 obr./min, a moment obrotowy sięga 718 Nm przy 7000 obr./min. Nie musimy dodawać, że to silnik wolnossący. W modelu 812 Superfast napęd ten zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy i prędkość maksymalną 340 km/h.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zanim pozostawimy was z galerią zdjęć, dodajmy jedynie, że auto i na zewnątrz, i w środku wykonane jest ze smakiem i prezentuje się nad wyraz dobrze. Sporo jest odwołań do klasyków z lat 50. i 60. ubiegłego wieku i wiele elementów pochodzących z motorsportu. Żeby nie psuć efektu zbędnymi opisami, zobaczcie na własne oczy, jak prezentuje się Ferrari Omologata.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA