Ferrari SP 275 RW Competizione - jeden jedyny

Ferrari od czasu do czasu buduje wyjątkowy egzemplarz na specjalne zamówienie jednego z klientów. Auta nawiązują do historycznych modeli. Oto jeden z nich.

Ferrari
Ferrari SP 275 RW Competizione

Ten samochód Ferrari pokazało przy okazji swojej cyklicznej imprezy Finali Mondial, które zorganizowano w grudniu 2016 w Teksasie. Ferrari SP 275 RW Competizione zostało zbudowane na bazie modelu F12berlinetta. Jednak najważniejsze elementy pochodzą z F12tdf. Mowa tu o wzmocnionym silniku V12 oraz 7-stopniowej skrzyni biegów DCT, jaki systemowi skrętnych kół tylnej osi.

REKLAMA

Moc jednostki to 780 KM i 705 Nm co daje przyspieszenie do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna, taka sama jak w F12tdf – 340 km/h.

Zastanawia nas czy Ferrari zbudowało auto na bazie jednego z egzemplarzy F12tdf, które klient kazał przerobić? Przypominamy, że Włosi obiecali zbudować tylko 799 egzemplarzy F12tdf. Czy może SP 275 RW Competizione to fabrycznie F12berlnietta ze zmodyfikowanym silnikiem i skrzynią. 

Nadwozie zostało zaprojektowane przy udziale biura projektowego Pininfarina, które to stworzyło oryginalne 275 GTB. To do tego auta nawiązuje SP 275 RW Competizione. Projektanci za modelowy egzemplarz do inspiracji wybrali 275 GTB o numerze seryjnym 06885, które w 1965 roku zajęło trzecie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans., wygrywając klasę GT.

Ferrari
Ferrari SP 275 RW Competizione 

Auto ma podobne do 275 GTB otwory na karoserii z przodu oraz z tyłu, a także korek wlewu paliwa. Osłona chłodnicy została wysunięta do przodu, wzorem klasycznych Ferrari lat 60. ubiegłego wieku. Żółty lakier nadwozia z kolei ma przypominać barwy belgijskiego zespołu Ecurie Francorchamps.  

Być może to jedne z nielicznych zdjęć tego auta, gdyż trafi ono do garażu kolekcjonera. Historia pokazuje, że samochody zbudowane na specjalne zamówienie przez Ferrari praktyczni nigdy nie opuszczają miejsc, w których są przechowywane. 

REKLAMA