Ferrari Scuderia Spider 16M

Ferrari Scuderia Spider 16M
Ferrari Scuderia Spider 16M

Powstanie jedynie 499 sztuk tego auta. Jako donoszą Włosi, Scuderia Spider 16M to najszybszy otwarty model Ferrari, jaki kiedykolwiek powstał. Auto, bazujące na modelu F430 Scuderia, dostępne będzie w wybranych kolorach. 

Aby wszyscy wiedzieli z czym mają do czynienia, na zewnątrz, z tyłu oraz we wnętrzu, tuż nad kratką nawiewu, widnieje specjalna plakietka, informująca o kolejnym zdobytym przez Ferrari mistrzowskim tytule w Formule 1. Ponadto, w kabinie pojawił się jeszcze nowy system audio ze stacją dokującą dla iPoda (ze znaczkiem Ferrari) na konsoli środkowej.

Scuderia Spider 16M waży aż 80 kg mniej niż jego otwarty brat, czyli F430 Spider. Masa własna 1340 kg w połączeniu z ośmiocylindrową jednostką napędową o mocy 510 koni mechanicznych, daje genialny stosunek masy do mocy, wynoszący jedyne 2,6 kg na 1 koń mechaniczny.

To oczywiście przekłada się na osiągi. A te są znakomite. Scuderia Spider 16M do 100 km/h przyspiesza w czasie 3,7 s i osiąga prędkość maksymalną 315 km/h. Oczywiście, rozpędzone auto trzeba też zatrzymać, dlatego Ferrari Scuderia ma genialne hamulce, zaopatrzone w ceramiczne tarcze hamulcowe.

Z przodu mają one średnicę 398 mm, z tyłu zaś - 350 mm. Zaciski hamulcowe w obu przypadkach są sześciotłoczkowe.

Źródło: Ferrari

 

REKLAMA