Ferrari Testarossa Miami Vice - auto z kultowego serialu na aukcji

Miami Vice to serial lat 80. ub. wieku. Jedną z głównych ról grał w  kultowy samochód z Włoch - Ferrari Testarossa.

Mecum Auction
Ferrari Testarossa Miami Vice

Serial Miami Vice emitowany był w amerykańskiej stacji NBC w latach 1984-1989, a następnie 24 sierpnia 1989 miał swoją premierę w Polsce pod tytułem "Policjanci z Miami". Występuje w nim dwóch bohaterów - James "Sonny" Crocket (Don Johnson) oraz Ricardo "Rico" Tubbs (grany przez Philipa Michael Thomasa). Obaj są detektywami w Metro-Dade Police i walczą ze złem i przestępstwem, a ulicami Miami przemieszczają się autem "Sonny'ego.

REKLAMA

Początkowo przez pierwsze dwa sezony serialowym autem było Ferrari Daytona Spyder, a później kultowa Tesstarossa. Co ciekawe pierwszy samochód nie był oryginalnym pojazdem z Maranello, a wyglądającym jak Daytona. Replikę zbudowano na bazie Chevroleta Corvette'y. 

Ferrari zagroziło pozwem, ale sprawa skończyła się szczęśliwie. Producenci serialu dogadali się z firmą z Maranello i ta wysłała do USA dwa fabrycznie nowe czarne egzemplarze Ferrari Testarossy. Twórca serialu Michael Mann zlecił przemalowanie obu samochodów na kolor biały, aby lepiej wyglądały podczas filmowania w nocy.   

REKLAMA

REKLAMA

Mecum Auction
Ferrari Testarossa Miami Vice

Jest to wersja z jednym lusterkiem montowany na słupku "A". Auto zasila 4,9-litrowy, wolnossący silnik V12 o mocy 396 KM umieszczony centralnie. Numer seryjny samochodu to 63631. Testarossa po zakończeniu produkcji serialu trafiła do depozytu, gdzie przetrwała 15 lat. 

REKLAMA

REKLAMA

Mecum Auction
Ferrari Testarossa Miami Vice

Następnie samochód w 2014 roku trafił na portal aukcyjny eBay, gdzie można było go kupić za równowartość 1,75 mln dolarów. Nikt jednak nie był zainteresowany transakcją, podobnie jak w 2015, gdy auto trafiło pod młotek.

REKLAMA

Mecum Auction
Ferrari Testarossa Miami Vice

Teraz Testarossa zostanie zlicytowana na aukcji Barrett Jackson. Samochód ma na liczniku przebieg 16500 mil. Klient dostanie szereg certyfikatów i dokumentów potwierdzających jego autentyczność.

REKLAMA

REKLAMA