Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ferrari Testarossa Miami Vice - auto z kultowego serialu na aukcji

Miami Vice to serial lat 80. ub. wieku. Jedną z głównych ról grał w  kultowy samochód z Włoch - Ferrari Testarossa.

Ferrari Testarossa Miami Vice

Serial Miami Vice emitowany był w amerykańskiej stacji NBC w latach 1984-1989, a następnie 24 sierpnia 1989 miał swoją premierę w Polsce pod tytułem "Policjanci z Miami". Występuje w nim dwóch bohaterów - James "Sonny" Crocket (Don Johnson) oraz Ricardo "Rico" Tubbs (grany przez Philipa Michael Thomasa). Obaj są detektywami w Metro-Dade Police i walczą ze złem i przestępstwem, a ulicami Miami przemieszczają się autem "Sonny'ego.

Początkowo przez pierwsze dwa sezony serialowym autem było Ferrari Daytona Spyder, a później kultowa Tesstarossa. Co ciekawe pierwszy samochód nie był oryginalnym pojazdem z Maranello, a wyglądającym jak Daytona. Replikę zbudowano na bazie Chevroleta Corvette'y. 

Ferrari zagroziło pozwem, ale sprawa skończyła się szczęśliwie. Producenci serialu dogadali się z firmą z Maranello i ta wysłała do USA dwa fabrycznie nowe czarne egzemplarze Ferrari Testarossy. Twórca serialu Michael Mann zlecił przemalowanie obu samochodów na kolor biały, aby lepiej wyglądały podczas filmowania w nocy.   

Ferrari Testarossa Miami Vice

Jest to wersja z jednym lusterkiem montowany na słupku "A". Auto zasila 4,9-litrowy, wolnossący silnik V12 o mocy 396 KM umieszczony centralnie. Numer seryjny samochodu to 63631. Testarossa po zakończeniu produkcji serialu trafiła do depozytu, gdzie przetrwała 15 lat. 

Ferrari Testarossa Miami Vice

Następnie samochód w 2014 roku trafił na portal aukcyjny eBay, gdzie można było go kupić za równowartość 1,75 mln dolarów. Nikt jednak nie był zainteresowany transakcją, podobnie jak w 2015, gdy auto trafiło pod młotek.

Ferrari Testarossa Miami Vice

Teraz Testarossa zostanie zlicytowana na aukcji Barrett Jackson. Samochód ma na liczniku przebieg 16500 mil. Klient dostanie szereg certyfikatów i dokumentów potwierdzających jego autentyczność.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij