Ferrari Testarossa z Miami Vice idzie na aukcję

Rozsławiony dzięki serialowi Miami Vice biały egzemplarz Ferrari Testarossa zostanie wystawiony na aukcji. Pochodzące z 1986 roku auto pójdzie pod młotek w połowie sierpnia.

Jeśli jesteście grubo przed trzydziestką możecie mieć problem ze skojarzeniem tego auta na pierwszy rzut oka. Białe Ferrari Testarossa to jednak jedna z największych motoryzacyjnych gwiazd kina! Sławę przyniosła mu rola, jaką auto zagrało w emitowanym w latach 80-tych amerykańskim serialu kryminalnym Miami Vice, w którym dwójka detektywów ściga bandziorów ze świata przestępczego Miami.

REKLAMA

W serialu zagrała pierwsza wersja Testarossy z początku 12-letniej produkcji. Jej ogromne, 5-litrowe „serce” w układzie V12 generuje 390 KM i przenosi je na asfalt za pośrednictwem 5-biegowej, manualnej skrzyni biegów. Co więcej auto wyposażone jest w elektryczne fotele, klimatyzację, tempomat oraz skórzaną, beżową tapicerkę. 

Biała Testarossa ma za sobą nieco ponad 25,5 tys. przejechanych kilometrów. Przebieg został potwierdzony zarówno przez Północnoamerykański oddział Ferrari jak i przez Ferrari Classiche. Od czasu zakończenia kręcenia Miami Vice w roku 1989 auto przechowywane było w magazynie, ale ostatnio zafundowano mu gruntowny przegląd za 8 tys. dolarów. Zaprojektowane przez Pininfarinę superauto wystawione zostanie na sprzedaż przez dom aukcyjny Mecum Auctions 15 sierpnia w Moneterey w stanie California. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA