Ferrari World Abu Dhabi – już otwarte

Ferrari World, Abu Dhabi, Ferrari
Ferrari World Abu Dhabi

Statystycznie szansa na zajęcie miejsca za sterami bolidu F1 z czarnym koniem jest chyba bliska szansie wygrania w totka. Namiastkę odczuć, jakie towarzyszą kierowcom F1 można za to odnaleźć w parku rozrywki zbudowanym przez Ferrari w Emiratach Arabskich.

Właśnie tam znajduje się najszybsza kolejka górska świata, w której podobno można poczuć na swojej skórze siły fizyki, które działają na kierowców F1. Przyspieszenie do 100 km/h w 2 sekundy, do 240 km/h w 4 sekundy, przeciążania rzędu 1,7 G - takie rzeczy tylko w Ferrari World.

Oczywiście rollercoaster to nie jedyna atrakcja dostępna w tym parku zajmującym powierzchnię 86 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzający poza tym mogą zafundować sobie podróż do wnętrza silnika V12, pojeździć Ferrari 250 California Spyder po wystawie prezentującej najpiękniejsze zakątki Włoch, czy pościgać w mini serii wyścigowej. I cały czas cieszyć oczy pięknymi autami sprzed lat i najnowszymi modelami włoskiej marki.

Nie zabrakło również sklepów z markowymi ubraniami i gadżetami, czy punktów gastronomicznych, w których można spróbować potraw, które najbardziej pasują do Ferrari. I to wszystko za jedyne 225 AED, czyli niewiele ponad 60 dolarów. Oczywiście, jeśli się już jest w Abu Dhabi. W przeciwnym wypadku trzeba sporo dołożyć na dojazd...

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA