Ferrari szuka młodych talentów

Włoski producent we współpracy z producentem oprogramowania firmą Autodesk ogłosiło konkurs designerski dla uczelni wyższych. Spośród 50 uczelni, które zgłosiły swoje projekty, do drugiego etapu przeszło siedem: dwie z Turynu (IED i IAAD), londyński Royal College of Arts, European Design Institute z Barcelony, Hong-ik College z Seulu, DSK Supinfocom z indyjskiego Pune oraz College For Creative Studies z Detroit.

Na czele komisji wybierającej najlepsze projekty stanął sam szef Ferrari - Luca di Montezemolo. Projekty były tak dobre, że komisja zdecydowała się zakwalifikować do kolejnego etapu 7 zamiast planowanych 6.

Teraz uczestnicy zmagań będą musieli przygotować po trzy trójwymiarowe projekty, przygotowane oczywiście w programie 3d Autodesk i model w skali 1:4. Projektanci muszą oprócz zmysłu artystycznego wykazać się znajomością nowych technologii i w swoich projektach ująć najnowsze, najlżejsze i najbardziej ekologiczne rozwiązania.

Zwycięską uczelnię poznamy w lipcu. Szczęśliwcy oprócz nagród pieniężnych będą mogli cieszyć się ze stażu w siedzibie Ferrari.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA