REKLAMA

Ferrari - więcej hybryd od 2019 r.

Sergio Marchionne zapowiedział nowe model hybrydowe Ferrari na spotkaniu i konferencji z inwestorami. Cel - zwiększyć osiągi aut z Maranello, przy jednoczesnym obniżeniu emisji spalin.

Ferrari LaFerrari Aperta

Widać, że przed restrykcyjnymi normami emisji spalin nikt nie jest w stanie uciec. Pada kolejny bastion, tym razem ten we Włoszech. Ferrari obiecuje stworzyć kolejne auta wykorzystujące hybrydowy układ napędowy. Po LaFerrari i LaFerrari Aperta to następca F12 ma korzystać z rozwiązań napędowych zastosowanych w następcy Enzo. Tym samym będzie to pierwszy, nielimitowanym samochód Ferrari z napędem hybrydowym.

"Mimo że nie czuje się zobowiązany, ani nie daję żadnego zapewnienia to jest to naszym celem. To możliwe, że roczna sprzedaż naszych aut przekroczy 10 tys. egzemplarzy w 2025 r." - skomentował Serigo Marchionne. Taki wynik ma zostać osiągnięty, dzięki rozszerzeniu gamy hybrydowych aut. A z drugiej strony niepotwierdzone informacje wskazują, że Włosi z Maranello opatentowali nową płytę podłogową, która ma być wspólna dla kilku modeli. Ta ma zadebiutować w następcy Ferrari F12.

REKLAMA

Marchionne zasugerował również, że jego firma poza tym może przygotować nowe modele pokroju Ferrari GTC4 Lusso. Wychodzi na to, że zobaczymy kolejny, czteroosobowy model. Wciąż jednak ludzie z Maranello deklarują, że nigdy nie zbudują SUV-a. Stare porzekadło mówi: nigdy nie mów nigdy.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA