Ferrari - więcej hybryd od 2019 r.

Sergio Marchionne zapowiedział nowe model hybrydowe Ferrari na spotkaniu i konferencji z inwestorami. Cel - zwiększyć osiągi aut z Maranello, przy jednoczesnym obniżeniu emisji spalin.

Ferrari LaFerrari Aperta

Widać, że przed restrykcyjnymi normami emisji spalin nikt nie jest w stanie uciec. Pada kolejny bastion, tym razem ten we Włoszech. Ferrari obiecuje stworzyć kolejne auta wykorzystujące hybrydowy układ napędowy. Po LaFerrari i LaFerrari Aperta to następca F12 ma korzystać z rozwiązań napędowych zastosowanych w następcy Enzo. Tym samym będzie to pierwszy, nielimitowanym samochód Ferrari z napędem hybrydowym.

"Mimo że nie czuje się zobowiązany, ani nie daję żadnego zapewnienia to jest to naszym celem. To możliwe, że roczna sprzedaż naszych aut przekroczy 10 tys. egzemplarzy w 2025 r." - skomentował Serigo Marchionne. Taki wynik ma zostać osiągnięty, dzięki rozszerzeniu gamy hybrydowych aut. A z drugiej strony niepotwierdzone informacje wskazują, że Włosi z Maranello opatentowali nową płytę podłogową, która ma być wspólna dla kilku modeli. Ta ma zadebiutować w następcy Ferrari F12.

Marchionne zasugerował również, że jego firma poza tym może przygotować nowe modele pokroju Ferrari GTC4 Lusso. Wychodzi na to, że zobaczymy kolejny, czteroosobowy model. Wciąż jednak ludzie z Maranello deklarują, że nigdy nie zbudują SUV-a. Stare porzekadło mówi: nigdy nie mów nigdy.

REKLAMA