Ferrari z serialu Magnum na aukcji

Model 308 GTS Quattrovalvole w latach 80. ubiegłego wieku towarzyszył detektywowi Thomasowi w serialu "Magnum". Teraz auto trafi na aukcję w Scottsdale.

Ferrari 308 GTS Bonhams
Ferrari 308 GTS z serialu Magnum

Każdy, kto wychował się na amerykańskich serialach lat 80. XX w pamięta telewizyjne intro, w którym Tom Selleck z gęstym i stylowo przyciętym wąsem prowadzi czerwone Ferrari. Można śmiało powiedzieć, że jest to kolejny kultowy model z Maranello, który był gwiazdą amerykańskiej TV. Oczywiście inne Ferrari, to kultowa biała Testarossa z serialu Miami Vice.

REKLAMA

Model 308 GTS Quattrovalvole, które trafi na aukcję ma oryginalny silnik 3.0 V8, który współpracuje z 5-biegową skrzynią mechaniczną. Jednostka napędowa produkuje moc 235 KM. Egzemplarz ten to jedno z trzech aut, które było wykorzystywane na planie serialu w latach 1980-1988. Auto ma kolor nadwozia Rosso Corsa oraz oryginalną skórzaną tapicerkę. Do tego 308 GTS ma wymieniony układ wydechowy na sportowy od firmy Tubi.

Gdy zakończyła się produkcja serialu auto trafiło do Ferrari, które serwisowało 308 GTS. Następnie pojazd został sprzedany do Kalifornii, a kolejny właściciel zakupił go w 1989 r. Od tamtego czasu sportowy model przejechał 57 936 km. Co pokazuje, że auto do jazdy było wykorzystywane okazyjnie, a większa część użytkowania przypadła na okres powstawania serialu. W 2015 roku samochód miał wykonany pełny serwis, który kosztował 5 tys. dolarów.

Ferrari 308 GTS z serialu Magnum trafi na aukcje Bonhams w Scottsdale, która wystartuje 19 stycznia. Specjaliści wskazują, że cena auta może sięgnąć od 150 tys. do 250 tys. dolarów.

 

REKLAMA