Fiat 124 Spider Elaborazione Abarth - kolejny w rodzinie

Abarth 124 Spider charakteryzuje moc 170 KM, w Elaborazione Abarth zastosowano ten sam silnik, który generuje mniejszą moc w stosunku do rasowego Abartha. Mimo to nowa wersja 124 Spider przyciąga swoim wyglądem, a i technologicznie nie odbiega od sportowego brata.

Fiat
Fiat 124 Spider Elaborazione Abarth
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z zewnątrz Fiata 124 Spider Elaborazione Abarth poznamy po zderzakach z czarnym wykończeniem w dolnej części, czarnych nakładkach progowych oraz dodatków w kolorze stalowym "Gun Metal". W tym odcieniu szarości pomalowano m.in aluminiowe felgi w rozmiarze 17-cali. W kabinie zastosowano połączenie skóry i tapicerki materiałowej, czerwone, kontrastowe przeszycia oraz kierownicę z wstawkami z aluminium, z którego wykonano również pedały.

Elaborazione Abarth posiada pod maską benzynowy motor turbo 1,4 l MultiAir. Czterocylindrowa jednostka generuje 160 KM. Maksymalny moment obrotowy równy 250 Nm, jest taki sam, jak w modelu Abarth 124 Spider. Silnik połączono z mechaniczną skrzynią 6-biegową lub opcjonalną automatyczną, która daje możliwość zmiany przełożeń poprzez łopatki przy kierownicy.

W konstrukcji Fiata 124 Spider EA zastosowano dyferencjał o ograniczonym poślizgu oraz sportowe zawieszenie z amortyzatorami Bilstein. Jako opcję można zamówić czterotłoczkowy układ hamulcowy od Brembo. Fiat 124 Spider Elaborazione Abarth zadebiutował w USA. Na razie nie znamy planów dotyczących wprowadzenia auta na rynek europejski. Jeśli zapadnie decyzja, to Fiat 124 Spider Elaborazione Abarth trafi do nas dopiero na początku przyszłego roku. W trzecim kwartale 2016 do polskich salonów wjedzie Abarth 124 Spider.

Zobacz także:
REKLAMA