Fiat 124 Spider - mamy oficjalne zdjęcia!

Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące w pełnej okazałości nowego Fiata 124 Spider. Długo oczekiwany włoski roadster został zbudowany na wspólnej bazie z Mazdą MX-5.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

O powrocie do życia legendarnego modelu 124 Spider mówiło się już od dawna, ale na jego owoce przyszło nam trochę poczekać dopiero w momencie ogłoszenia mariażu z japońskim producentem. Nowy Fiat 124 Spider to model, który powstał na bazie Mazdy MX-5, ale jego wygląd całkowicie odbiega od japońskiego kuzyna. Auto zostało zaprojektowane na nowo, a w jego wyglądzie można dopatrzeć się powiązań z legendarnym modelem 124.

REKLAMA

Jednak podobnie jak u protoplasty, wszystko zostało w nim podporządkowane kierowcy. Znajdziemy tam również system multimedialny Fiat Connect 7.0, który został przeszczepiony z japońskiego modelu. Mechanizm składania dachu jest również taki sam jak w MX-5.

We włoskim roadsterze mamy pod maską czterocylindrowy silnik o pojemności 1,4 litra. Turbodoładowana jednostka rozwija 160 KM oraz 249 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W standardzie współpracuje z sześciobiegową skrzynią ręczną, ale w opcji jest jeszcze automat o tej samej liczbie przełożeń. Wielowahaczowe zawieszenie oraz niska masa dostarczą dużo frajdy z jazdy.

Pierwsze 124 egzemplarze nowego modelu trafią na rynek amerykański w limitowanej edycji Prima Edizione Lusso. Auto będzie dostępne w niebieskim kolorze Azzurro Italia z ciemnymi skórami.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA