Fiat 124 Spider - są szanse na wersję Coupe

Fiat 124 Coupe, to wcale nieodrealniony scenariusz. Samochód z zamknięty nadwoziem może się pojawić najpóźniej za dwa lata.

Abarth 124 Spider
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Serwis Autocar, powołując się na swoje bliżej nieokreślone źródła w koncernie Fiata sugeruje, że Fiat 124 Coupe pojawi się w 2017 lub 2018 roku. Co ciekawe takie auto już mogliśmy oglądać, na tegorocznych targach w Genewie, gdzie pojawił się koncepcyjny Abarth 124 Spider Rally.

Oczywiście jeśli zamknięte coupe od Fiata pojawi się na rynku do stylistyka auta będzie bardziej stonowana w stosunku do koncepcyjnego Spider Rally. Pod maską nie będzie eksperymentów i prawie na pewno Fiat wsadzi silnik 1.4 turbo, który w zależności od rynków może mieć od 138 do 178 KM.

Spider bazuje na Mazdzie MX-5 i jest produkowany w Japonii. 124 Coupe miałby powstawać również w japońskiej fabryce Mazdy. 

Naszym zdaniem szanse na produkcję 124 Coupe są bardzo duże. Po pierwsze zamknięta wersja zainteresuje szerszą publikę. A po drugie nie będzie kanibalizować Mazdy MX-5, która w tym roku pojawiła się także w wersji zbliżonej do nadwozia targa - MX-5 RF.

Zobacz także:
REKLAMA