REKLAMA

Fiat 126 Vision – nowe wcielenie Malucha

Fiat 126p to samochód, którego nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Okazuje się jednak, że i Włosi mają duży sentyment do tego modelu. Oto projekt Fiat 126 Vision, wykonany przez włoskie Ma-De Studio.

Fiat 126 Vision fot. MA-DE Studio
Fiat 126 Vision
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niedawno pisaliśmy o FSO Polonezie w wersji elektrycznej, którego historia wzbudziła wasze ogromne zainteresowanie. Mamy zatem kolejną propozycję – Fiat 126 Vision, czyli projekt współczesnego wcielenia Fiata 126p, zwanego też Maluchem.

Kiedy w sieci pojawiły się pierwsze wzmianki o Fiacie 126 Vision, od razu skontaktowaliśmy się z twórcami, żeby usłyszeć z pierwszej ręki informacje o tym ciekawym projekcie. Okazuje się, że kierujący włoskim studiem MA-DE niejaki Andrea Della Vecchia, na co dzień stacjonujący we włoskim Como, ma ważny powód, by zająć się właśnie tym modelem.

REKLAMA

Jak mówi w rozmowie z auto-motor-i-sportem współzałożyciel MA-DE Studio, poza tym że od zawsze pasjonują go samochody i w czasie pandemii sporo swojej artystycznej uwagi skierował właśnie na ten temat, to Fiat 126 jest mu szczególnie bliski.

Zobacz także: FSO Syrena zapowiada nowy model Vosco S106EV

Jednym z powodów, dla którego wraz ze swoim asystentem Giuseppe Cafarelli zajęli się właśnie tym modelem, jest sentyment do Fiata 126. Okazuje się bowiem, że to pierwszy samochód, w jakim szef studia rozpoczął swoją przygodę z motoryzacją – w tym przypadku był to Fiat 126 należący do jego ciotki.

Fiat 126 Visionfot. MA-DE Studio
Fiat 126 Vision

Andrea Della Vecchia wspomina, że na rynku były już wtedy pierwsze generacje Fiata Punto czy Renault Twingo i Clio, ale to właśnie Fiat 126 był tym bardziej "autentycznym", z charakterem, gdzie nie było mowy o systemach, jak choćby wspomaganie kierownicy. „Tylko ty, kierownica, koła i droga przed tobą” – mówi w rozmowie Vecchia. Na koniec wspomina, ile litrów potu kosztowało go parkowanie „Malucha” w ciasnych, spalonych słońcem uliczkach Rzymu.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami

Fiat 126 Vision jest, niestety, tylko komputerową grafiką i wizją stylisty. Dodajmy, że to naszym zdaniem bardzo udany projekt, jeden z ładniejszych, jeśli chodzi o Fiata 126. I choć wielu twierdzi, że taka sentymentalna motoryzacja jest wyrazem kiczu i że przecież trzeba iść do przodu, a nie grzebać w sentymentach, to my mamy nieodparte wrażenie, że taki czteromiejscowy hatchback, nawiązujący do Malucha, znalazłby szerokie grono klientów. Nawet jeśli obecne pokolenie millenialsów o Fiacie 126 słyszało już tylko od swoich rodziców czy dziadków. Taki 126 Vision wygląda przecież całkiem modnie, a nawet hipstersko. Swoją drogą, czy tak się w ogóle jeszcze mówi?

Obejrzyjcie całą galerię zdjęć, dostępną poniżej i dajcie znać w komentarzach, czy taki projekt Fiata 126 wam się podoba, czy też powinien na zawsze pozostać jedynie w formie tych komputerowych grafik?

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA