[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Fiat 126p dla Toma Hanksa

Najsłynniejszy obecnie Fiat 126p to ten, który trafi niebawem do amerykańskiego aktora Toma Hanksa. Teraz możecie zobaczyć auto na zdjęciach.

Fiat 126p dla Toma Hanksa Fiat 126p dla Toma Hanksa

Mało jest w Polsce osób, które nie słyszały o całej akcji związanej z Fiatem 126p przeznaczonym dla Toma Hanksa. Zaczęło się od tego, że aktor, podczas kręcenia materiału do filmu "Most Szpiegów" w Budapeszcie, zrobił sobie kilka zdjęć przy napotkanych na ulicy egzemplarzach Fiatów 126p. Zdjęcia, z pozującym na nich Hanksem, miały żartobliwie sugerować, że "Maluch" to jego nowe auto.

Zdjęcia opublikowane na Instagramie rozniosły się po świecie lotem błyskawicy. Podchwycili to mieszkańcy Bielska-Białej, gdzie początkowo produkowane były Fiaty 126p. Monika Jaskólska zajęła się organizacją niezwykłego prezentu, jaki miał niebawem trafić do Hanksa.

Po paru tygodniach poszukiwań zakupiono egzemplarz z początków produkcji, a dokładnie z roku 1974. Sponsorem został Rafał Sonik, dzięki czemu fundusze zbierane na zakup i odbudowę auta mogły zostać przekazane na rzecz wsparcia Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Samochód był w nienajlepszym stanie i trafił najpierw na renowację do specjalistów z BB Oldtimer Garage. W kolejnym etapie gruntowną przeróbką wnętrza zajęli się światowej sławy spece z polskiej firmy Carlex Design

Efekt końcowy budzi skrajne uczucia. Pojawia się wiele krytycznych głosów, które zarzucają zbyt mocne odejście od oryginału. Bo rzeczywiście, zwłaszcza w środku, auto nie wygląda jak jakikolwiek seryjny Fiat 126p. Wnętrze jest oliwkowo-białe, biały jest nawet wieniec kierownicy.

Fiat 126p dla Toma Hanksa Fiat 126p dla Toma Hanksa

Nie zabrakło wielu elementów podkreślających wyjątkowość tego egzemplarza i jego przeznaczenie - nawet na zegarach, wyskalowanych w milach na godzinę, pojawiła się dedykacja z imieniem i nazwiskiem aktora.

Fiat 126p dla Toma Hanksa Fiat 126p dla Toma Hanksa

"Maluszkowi" nie można jednak odebrać tego, że jest wyjątkowy i że robi spore wrażenie. Twórcy bronią projektu, mówiąc że skrojono go pod kątem potrzeb i zainteresowań Toma Hanksa.

Fiat 126p dla Toma Hanksa Fiat 126p dla Toma Hanksa

Między innymi są to elementy związane z maszynami do pisania, które aktor kolekcjonuje. Przyciski na desce rozdzielczej czy "grzybki" blokady drzwi wyglądają jak klawisze maszyny właśnie.

Fiat 126p dla Toma Hanksa Fiat 126p dla Toma Hanksa

Białe nadwozie to powrót do oryginalnego malowania, z jakim ten egzemplarz wyjechał z fabryki. Z kolei zielona tapicerka nawiązuje do kolorystyki logo miasta Bielsko-Biała, które zresztą znalazło się w dźwigni zmiany biegów.

Fiat 126p dla Toma Hanksa Fiat 126p dla Toma Hanksa

Teraz samochód ma objechać Polskę, a do Los Angeles trafi, przetransportowany drogą lotniczą, jesienią tego roku.

Fiat 126p dla Toma Hanksa Fiat 126p dla Toma Hanksa

Warto na koniec dodać, że ze zbiórką funduszy na samochód związana jest akcja wspierania Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, do której włączył się również Tom Hanks. 

Fiat 126p dla Toma Hanksa Fiat 126p dla Toma Hanksa

Obecnie zbieranie pieniędzy na szpital trwa na stronie pomagam.pl, w zakładce "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa". W tej chwili zebrano 25 proc. środków.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij