Fiat 500 Anniversario - na 60. urodziny "pięćsetki"

Fiat 500 Anniversario to specjalna edycja produkowanego w Polsce modeli, zaprezentowana z okazji 60. urodzin "pięćsetki".

Fiat 500 Anniversario
Fiat 500 Anniversario
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

W Europie ruszyło zbieranie zamówień na Fiata 500 Anniversario, będącego specjalną edycją, stworzoną z okazji kolejnych, 60. już urodzin modelu. Historia modelu zaczęła się 4 lipca 1957, kiedy pierwszy egzemplarz samochodu dla mas został wyprodukowany w Turynie.

REKLAMA

Jego sukces został powtórzony w 2007 roku, a następnie w 2015, kiedy to został sprzedany dwumilionowy egzemplarz tego auta, kolejny przełomowy moment w historii Fiata 500. Fiat 500 Anniversario jest prezentem, jaki 500 robi swoim fanom w formie serii specjalnej, oferującej bogate wyposażenie.

Jubileuszowa wersja Fiata 500 Anniversario wyróżnia się kolorem nadwozia - jest to zielony Riviera oraz pomarańczowy Sicilia. Ponadto niestandardowe jest wnętrze czy nawiązujące do historii 16-calowe felgi.

Samochód dostępny zarówno w wersji hatchback, jak i cabrio, w stylu inspirowanym przeszłością, ale, jak podkreśla producent, "z zastosowaniem nowoczesnej technologii". W przypadku Fiata oznacza to pakiet UconnectTM Link Plus, który obejmuje system Uconnect HD LIVE z dotykowym, 7-calowym ekranem i możliwością podłączenia do Apple Car Play i Android AutoTM oraz nawigacją TomTom.

Każdy detal wnętrza został zaprojektowany w duchu lat 60. XX wieku. Nowe siedzenia z tkaniny z poziomymi pasami nawiązującymi do stylistyki lat 60., lamówki oraz haftowane logo 500 logo dopasowane do kolorów nadwozia, pomarańczowego Sicilia i zielonego Riviera, przywołują na myśl czasy „Dolce Vita".

Ceny Fiata 500 Anniversario w Polsce zaczynają się od 50900 zł. Wersja dostępna jest z silnikiem 1.2 o mocy 69 KM.

Zobacz także:
REKLAMA