[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Fiat 500 Spiaggina – pierwsze zdjęcia

Fiat 500 Jolly, znany jako „Spiaggina”, był symbolem włoskiego „la dolce vita” sprzed sześciu dekad. Na okrągłą 60. rocznicę Włosi wskrzeszają legendę, a efekt przerasta najśmielsze oczekiwania.

Spiaggina by Garage Italia Spiaggina by Garage Italia

Latem 1958 roku oficjalnie zadebiutował Fiat 500 Jolly, nazwany „Spiaggina”. Samochód był marzeniem części elit, jako znacznie droższa i awangardowa odmiana zwykłej „pięćsetki”. Fiat 500 Jolly powstawał aż do roku 1965 w zakładach Carrozzeria Ghia i był eksportowany nie tylko na rynki Europy, ale i do Stanów Zjednoczonych, czy Południowej Afryki.

Teraz, po sześciu dekadach od debiutu pierwowzoru, Fiat, Garage Italia i Pininfarina połączyli swoje siły, tworząc zaskakująco dobry projekt, nazwany na cześć legendy Spiaggina by Garage Italia.

REKLAMA

REKLAMA

Spiaggina by Garage Italia Spiaggina by Garage Italia

Samochód jest pozbawiony dachu i tylnych siedzeń, dla zachowania zgodności z oryginałem sprzed 60 lat. Auto wykończone jest bardzo modnym i efektownym połączeniem lakierów niebieskiego Sky Blue z białym Pearl White. Kolorystyka przeniesiona jest do kabiny.

Z tyłu wysuwana platforma, wykończona korkiem, wyposażona jest dodatkowo w składany prysznic, czyniąc z auta idealny środek transportu na plażę – do czego zresztą zobowiązuje nazwa (spiaggia to po włosku plaża).

Na tę wersję przyjmowane są zamówienia. Można będzie wybrać dowolny silnik z oferty Fiata 500. Nad wzmocnieniem pozbawionej dachu konstrukcji pracowali inżynierowie Pininfariny.

REKLAMA

Fiat 500 Spiaggina Fiat 500 Spiaggina

Jeśli jednak dla kogoś Spiaggina by Garage Italia to nieco za dużo, może zdecydować się na spokojniejszą odmianę Fiat 500 Spiaggina, bazującą na Fiacie 500C. Powstać ma dokładnie 1958 egzemplarzy, przerobionego na styl retro modelu.

Samochód będzie oferowany w niebieskim kolorze Volare Blue, w połączeniu z tekstylnym dachem w kolorze perłowym. Chromowane elementy i specjalne felgi mają przypominać te z oryginalnego Fiata 500 Jolly „Spiaggina”.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat 500 Spiaggina Fiat 500 Spiaggina

W kabinie specjalnej wersji klasyka łączy się jednak z nowoczesnością, za sprawą 7-calowego ekranu dotykowego i cyfrowych zegarów, łączności Android Auto i Apple CarPlay, nawigacją TomTom czy różnego rodzaju czujnikami.

Nie znamy jeszcze ceny specjalnej, limitowanej wersji, ale z pewnością chętnych nie zabraknie.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 400 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij