REKLAMA

Fiat 500 Spiaggina – pierwsze zdjęcia

Fiat 500 Jolly, znany jako „Spiaggina”, był symbolem włoskiego „la dolce vita” sprzed sześciu dekad. Na okrągłą 60. rocznicę Włosi wskrzeszają legendę, a efekt przerasta najśmielsze oczekiwania.

Spiaggina by Garage Italia
Spiaggina by Garage Italia
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Latem 1958 roku oficjalnie zadebiutował Fiat 500 Jolly, nazwany „Spiaggina”. Samochód był marzeniem części elit, jako znacznie droższa i awangardowa odmiana zwykłej „pięćsetki”. Fiat 500 Jolly powstawał aż do roku 1965 w zakładach Carrozzeria Ghia i był eksportowany nie tylko na rynki Europy, ale i do Stanów Zjednoczonych, czy Południowej Afryki.

Teraz, po sześciu dekadach od debiutu pierwowzoru, Fiat, Garage Italia i Pininfarina połączyli swoje siły, tworząc zaskakująco dobry projekt, nazwany na cześć legendy Spiaggina by Garage Italia.

REKLAMA

REKLAMA

Spiaggina by Garage Italia
Spiaggina by Garage Italia

Samochód jest pozbawiony dachu i tylnych siedzeń, dla zachowania zgodności z oryginałem sprzed 60 lat. Auto wykończone jest bardzo modnym i efektownym połączeniem lakierów niebieskiego Sky Blue z białym Pearl White. Kolorystyka przeniesiona jest do kabiny.

Z tyłu wysuwana platforma, wykończona korkiem, wyposażona jest dodatkowo w składany prysznic, czyniąc z auta idealny środek transportu na plażę – do czego zresztą zobowiązuje nazwa (spiaggia to po włosku plaża).

Na tę wersję przyjmowane są zamówienia. Można będzie wybrać dowolny silnik z oferty Fiata 500. Nad wzmocnieniem pozbawionej dachu konstrukcji pracowali inżynierowie Pininfariny.

REKLAMA

Fiat 500 Spiaggina
Fiat 500 Spiaggina

Jeśli jednak dla kogoś Spiaggina by Garage Italia to nieco za dużo, może zdecydować się na spokojniejszą odmianę Fiat 500 Spiaggina, bazującą na Fiacie 500C. Powstać ma dokładnie 1958 egzemplarzy, przerobionego na styl retro modelu.

Samochód będzie oferowany w niebieskim kolorze Volare Blue, w połączeniu z tekstylnym dachem w kolorze perłowym. Chromowane elementy i specjalne felgi mają przypominać te z oryginalnego Fiata 500 Jolly „Spiaggina”.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat 500 Spiaggina
Fiat 500 Spiaggina

W kabinie specjalnej wersji klasyka łączy się jednak z nowoczesnością, za sprawą 7-calowego ekranu dotykowego i cyfrowych zegarów, łączności Android Auto i Apple CarPlay, nawigacją TomTom czy różnego rodzaju czujnikami.

Nie znamy jeszcze ceny specjalnej, limitowanej wersji, ale z pewnością chętnych nie zabraknie.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA