Fiat 500 – na wyścigi!

Fiat 500 Abarth Asseto Corse
Fiat 500 Abarth Asseto Corse
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Auto zostało zaprojektowane w centrum stylistycznym Fiata, natomiast jego produkcją zajmą się inżynierowie firmy Abarth. Fiat Abarth 500 Asseto Corse (czyli "wersja sportowa") udanie nawiązuje do swojego poprzednika sprzed lat - modelu 595, który w roku 1963 odnosił sukcesy sportowe.

Wyścigowa "pięćsetka" polakierowana została w pastelowym, szarym kolorze, karoseria przyozdobiona jest natomiast czerwonym paskiem. W oczy wyraźnie rzuca się znacznie szerszy rozstaw kół i miejsce na numer startowy.

Mimo że Fiat 500 to lekkie auto, Włosi postanowili jeszcze dodatkowo zaoszczędzić na wadze, wszak w sporcie liczy się każdy kilogram masy! Zastosowano wiec niezwykle lekkie, 17-calowe felgi aluminiowe w białym kolorze, mniejsze, sportowe lusterka i karbonowe panele drzwi.

W środku próżno szukać tapicerki czy kierownicy z airbagiem, znajdziemy za to klatkę bezpieczeństwa i kubełkowy fotel kierowcy. Zabiegi odchudzające pozwoliły na "zgubienie" aż 180 kg. Teraz auto waży jedynie 930 kg.

Auto wyposażone jest w ogromny tylny spoiler, poszerzone zderzaki i dwie pojedyncze końcówki wydechu.

Na koniec trochę liczb. Asseto Corse napędza stado aż 200 koni mechanicznych, które wygenerowane zostały przez zaledwie 1,3-litrowy silnik z turbosprężarką. Maksymalny moment obrotowy wynosi 300 Nm (przy 3000 obr/min). Kierowca korzysta z 6 stopniowej skrzyni biegów.

Na świat wyjedzie jedynie 49 egzemplarzy tej najostrzejszej "pięćsetki" wszechczasów.

Źródło: Fiat

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA