Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Fiat 500 najbardziej niezawodny

Fiat, 500 Fiat postawił przed 500 trudne zadanie - ma być tak kultowa jak jej pierwowzór, i to nie tylko we Włoszech.

Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTÜ) opublikowało raport na temat jakości samochodów używanych. Podstawą raportu na rok 2011 jest 5 mln przeglądów technicznych dokonanych na samochodach używanych. Na tej podstawie eksperci stuttgarckiej organizacji kontroli i rzeczoznawców GTÜ ustalili mocne i słabe strony 215. popularnych modeli. Raport ten ma na celu ułatwić prawidłowy wybór i trafne decyzje zakupowe.

Wśród samochodów segmentu A i B - w rankingu jakości pojazdów w wieku 1-3 lat - Fiat 500 zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Toyotę Yaris i Mazdę 2.

Zarówno Fiat Panda, jak i 500-tka szczycą się wieloma otrzymanymi prestiżowymi nagrodami, a Fiat Auto Poland, gdzie są produkowane - zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym. W 2007 roku tyski zakład Fiat Group Automobiles dołączył do prestiżowego grona przedsiębiorstw "Word Class Manufacturing", tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej. Wcześniej, w 2004 roku, zakład otrzymał Polska Nagrodę Jakości, a w 2005 roku był Finalistą Europejskiej Nagrody Jakości - EFQM, jako pierwsze polskie przedsiębiorstwo w historii tego konkursu.

Do końca września b.r. Fiat Auto Poland wyprodukował 1 816 985 Pand i 597 431 500-tek, z czego 97 % trafiło na eksport.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj002' napisał(-a):Kto by się spodziewał, że Fiat zostanie najbardziej niezawodnym wozem w swoim segmencie. My, Polacy, mamy się z czego chwalić. Nasz zakład w Tychach staje się coraz bardziej rozpoznawalny i znany na świecie. Ostatnio "chwaliliśmy się" (cały miesiąc "nawijania o tym" w mediach), że z naszego superzakładu na dobre wynosi się następca Pandy. Na razie nie wiem, jakie będzie to auto i czy się spodoba co najmniej tak jak obecny "misiek". Wiemy na dziś, że stylowa "Pięćsetka" zostanie z nami i będzie dzielić hale z nie mniej stylową Lancią Ypsilon oraz dobrze znaną "Kaczką" (Fordem Ka). Podsumowując - oznacza to, iż będziemy znani z produkowania wybitnie... kobiecych włoskich autek. Do tego Panda Classic. Do Serbii "wskoczą" rzutem na taśmy Nuevo Uno i Multipla albo Idea. Na swoim podwórku Włosi nareszcie postawią na ilość. Aż chce się dodać: A NIE NA JAKOŚĆ. Ale nie będę złośliwy. Ponoć Bravo i Grande Punto wywindowały niezawodność Fiatom MAKE in ItalyInna sprawa, co mówi się o całym zamieszaniu wokół Pandy i Tychów . Zapraszam do lektury artykułu "Stocznia w Tychach" p. Juliana Obrockiego (październikowe AMiS). Oj, można się dowiedzieć...
  ~airmatic, 2010-10-16 10:13:18
 • avatar
  zgłoś
  No proszę, kto by się spodziewał, że Fiat zostanie najbardziej niezawodnym wozem w swoim segmencie. My Polacy mamy się z czego chwalić. Nasz zakład w Tychach staje się coraz bardziej rozpoznwalany i znany na świecie.
  ~Samuraj002, 2010-10-14 13:45:52
 • avatar
  zgłoś
  Produkowany wyłącznie w Polsce model Fiata został uznany przez GTÜ z najbardziej niezawodny samochód używany.
  auto motor i sport, 2010-10-14 08:33:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij