[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Fiat 500 trafił do muzeum…

… i to nie byle jakiego, bo do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Fiat 500 Fiat 500

Mowa oczywiście o klasycznym, pierwszym Fiacie 500 z serii F produkowanym w latach 1965 do 1972. Ten mikry samochodzik z miejsca stał się światowym sukcesem Włochów. Przez cały okres produkcji (1957-1975) na świat przyszło ponad 4 miliony egzemplarzy "pięćsetki", którą produkowano w licznych wersjach: np. mocniejszej Sport czy wygodniejszej L. 

Auto było napędzane przez silniczek o pojemności 499,5 cm3, który osiągał 18 KM. Taka moc pozwalała rozpędzić Fiata do 95 km/h. W tym roku model obchodzi swoje 60-te urodziny. 

Z czasem Fiat 500 stał się również ikoną stylu i wzornictwa. "Pięćsetka" to nie tylko samochód, ale i dziedzictwo kulturowe, obiekt inspiracji i modny towar. 

Jak powiedział Martino Stierli, jeden z kuratorów w nowojorskim muzeum „Fiat 500 jest ikoną historii motoryzacji, która zmieniła sposób projektowania i produkowania samochodów we Włoszech. Dodanie tego wszechobecnego dzieła do naszej kolekcji wzbogaca zasoby MoMA o historię motoryzacyjnego wzornictwa".

Model obecnej generacji kontynuuje sukces swojego protoplasty. Od momentu wprowadzenia go do produkcji (2007 rok) samochód kupiło ponad 2 miliony klientów. Po drodze auto zdobyło m.in. tytuł Samochodu Roku. Również ten model jest inspiracją dla artystów, niedawno nadwozie jednego egzemplarza pokryto rysunkami z… kamasutry. Projekt nazwano "kar_masutra. Możecie go zobaczyć tutaj. Nowożytny Fiat 500 2 lata temu przeszedł face lifting, z przodu zamontowano np. diody LED do jazdy dziennej.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 400 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij