[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Fiat 500X po face liftingu

Fiat przeprowadził face lifting modelu 500X. Auto z zewnątrz zmieniło się nieznacznie, za to od strony technicznej całkiem sporo. Nowe są silniki, wyposażenie i wygląd kabiny.

Fiat 500X facelift 2018 Fiat 500X facelift 2018

Fiat 500X na Starym Kontynencie sprzedaje się bardzo dobrze. U nas już trochę słabiej, niemniej jednak można go uznać za bardzo udany model. Jego bliźniak Jeep Renegade przeszedł kurację odświeżającą całkiem niedawno, więc pora, by i Fiatowi usunąć kilka zmarszczek.

Jak wspomniałem na wstępie, z zewnątrz Fiat 500X jest dla niewprawnego oka niemal nie do odróżnienia od poprzedniej wersji. Fani zauważą jednak pojawienie się reflektorów Full LED – jaśniejszych od ksenonów o 20 proc. - i charakterystycznych LED-owych świateł do jazdy dziennej.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat 500X facelift 2018 Fiat 500X facelift 2018

Zmiany pojawiły się w kabinie. Mamy tu nowy, bardziej czytelny zestaw wskaźników, z 3,5-calowym ekranem komputera pokładowego pomiędzy zegarami. Zmodyfikowany został układ przycisków, jak i samo koło kierownicy. Pojawiły się też dodatkowe opcje wykończenia i kombinacje materiałów i kolorów tapicerki.

Najistotniejszą jednak nowością w odświeżonym Fiacie 500X jest nowa gama silników z rodziny Firefly, wyposażonych w filtry cząstek stałych. Jednym z nich jest 1-litrowy motor o trzech cylindrach. Dzięki turbosprężarce jednostka generuje moc 120 KM i moment obrotowy na poziomie 190 Nm. 1-litrówka współpracuje z 6-biegowym manualem i ma napęd na przednią oś.

REKLAMA

Fiat 500X facelift 2018 Fiat 500X facelift 2018

Inny dostępny silnik ma z kolei cztery cylindry i 1,3 litra pojemności. Tu kierowca ma do dyspozycji stado 150 koni mechanicznych i 270 Nm momentu obrotowego. Wariant ten jest dostępny z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów DCT o sześciu przełożeniach.

Ofertę silników benzynowych uzupełnia wolnossąca jednostka E-Torq o pojemności 1,6 litra i mocy 110 KM, współpracujący z manualną skrzynią biegów i oferujący napęd na przód.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat 500X facelift 2018 Fiat 500X facelift 2018

Wśród diesli, których nie mogło zabraknąć w ofercie Fiata, mamy napędzający przednie koła motor 1,3 o mocy 95 KM i momencie 200 Nm, 120-konny wariant o pojemności 1,6 litra i momencie 320 Nm oraz topowego diesla o pojemności 2 litrów, mocy 150 KM i momencie obrotowym 350 Nm, współpracującego z 9-biegowym automatem i napędzającego cztery koła samochodu.

W samochodzie mamy też sporo systemów wspierających kierowcę i zwiększających bezpieczeństwo. Wśród nich seryjnie montowane system rozpoznawania znaków drogowych "Traffic sign recognition" z funkcją ostrzegania o nadmiernej prędkości "Speed Advisor", który pozwala kierowcom uniknąć mandatów za przekroczenie prędkości, dostosowując prędkość samochodu do ograniczeń, wykorzystując informacje odczytane z znaków drogowych na drodze, oraz asystent pasa ruchu „Lane Assist", który pomaga w utrzymaniu samochodu na pożądanym pasie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij