Fiat Aegea: Następca Linei?

Fiat Aegea wygląda bardzo nowocześnie i świeżo. Bardzo dynamiczne linie i muskularne przetłoczenia na masce wyglądają atrakcyjnie. Na razie auto będzie oferowane w Turcji, ale Fiat szykuje też ekspansję na inne rynki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Fiat Aegea to ukłon w stronę Turcji, która jest wieloletnim partnerem dla Fiat Chrysler Automobiles. Dlatego zdecydowano, że tam odbędzie się premiera nowego sedana i tam jako pierwszy trafi do sprzedaży.

REKLAMA

Aegea to kompaktowy sedan o wymiarach 4,5 metra długości, 178 cm szerokości i 148 cm wysokość. Rozstaw osi wynoszący 264 cm podkreśla przestronność wnętrza. Do nowego Fiata zapakujemy też sporą ilość bagażu, bowiem bagażnik ma pojemność 510 litrów. Włosi obiecują, że nowy sedan w komfortowych warunkach pomieści 5 osób, a więc Aegea może z powodzeniem służyć za auto rodzinne.

Pod maską znajdą się dwa silniki diesla Multijet II i dwa benzynowe z manualną lub automatyczną skrzynia biegów i mocą od 95 do 120 KM. Fiat najbardziej dumny jest z diesli, które mają spalać średnio poniżej 4 litrów na 100 km.

Nowego sedana Fiata wyposażono w liczne rozwiązania, które mają ułatwić życie pasażerom. Dowodem tego ma być bogate wyposażenie standardowe oraz dostępność nowego systemu Uconnect z dotykowym, 5-calowym ekranem. System ma zawierać połączenie Bluetooth do zestawu głośnomówiącego, czytnik SMS, sterowanie głosowe, a także gniazdo Aux i wejście USB z integracją iPod. Na życzenie klient będzie mógł domówić kamerę cofania i nawigację TomTom.

Premiera nowego Fiata odbędzie się w Stambule, a auto trafi do sprzedaży na tureckim rynku w listopadzie. Później sprzedaż będzie uruchomiona w ponad 40 krajach obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA