Fiat Cronos - Linea ma następcę

Fiat zaprezentował nowy model o nazwie Cronos. Należący do segmentu B sedan jest czterodrzwiową odmianą Fiata Argo.

Fiat Cronos
Fiat Cronos

Jeśli obie te nazwy brzmią wam cokolwiek obco, to nie macie się co dziwić. Zarówno Fiat Argo, jak i nowy Cronos, to samochody oferowane przez Włochów w Ameryce Południowej.

REKLAMA

Stylistyką Fiat Cronos nawiązuje do znanego u nas modelu Tipo, choć to raczej luźne skojarzenie. Model jest trójbryłową wersją hatchbacka Argo, który jest już oferowany na rynkach Ameryki Południowej. W Brazylii kosztuje, w przeliczeniu na złotówki, niewiele ponad 50 tys. złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Cronos
Fiat Cronos

Na lokalnym rynku, zbudowany na nowej platformie modułowej Fiata, model Cronos zastąpi Fiata Linea. Ten z kolei opiera się konstrukcyjnie na Fiacie Punto, który ma już przecież swoje lata.

Jak szacuje producent, w samej Brazylii rynek subkompaktowych sedanów to około 300 tys. aut, a w Argentynie kolejne 100 tys. Fiat chce dla siebie spory kawałek tego tortu.

REKLAMA

Fiat Argo
Fiat Argo

Do napędu Fiata Cronosa służyć będą dwie jednostki o pojemności 1,3 litra i mocy 99 KM oraz większa 1,8-litrowa o mocy 130 KM. Dokładniejszych danych technicznych na tym etapie jeszcze nie podano, natomiast Fiat zapewnia, że duży nacisk położony został na jakość i przyjemność prowadzenia.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Argo
Fiat Argo

Klienci w Brazylii i Argentynie mogą spodziewać się samochodów w salonach w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wtedy też poznamy ceny i dokładne specyfikacje. Czy auto trafi an rynki europejskie? To raczej wątpliwe, choć dobrze byłoby zobaczyć wreszcie następcę Fiata Punto i odświeżenie oferty Fiata w tym segmencie.

REKLAMA