REKLAMA

Fiat Cronos - pierwsze zdjęcia wnętrza

Fiat zaprezentował niedawno nowy model w segmencie B. Fiat Cronos jest czterodrzwiową odmianą Fiata Argo. Mamy pierwsze zdjęcia jego wnętrza.

Fiat Cronos
Fiat Cronos

Fiat Cronos, Fiat Argo... Jeśli obie te nazwy brzmią wam cokolwiek obco, to nic dziwnego. Zarówno Fiat Argo, jak i nowy Cronos, to samochody oferowane przez Włochów w Ameryce Południowej.

Stylistyką Fiat Cronos nawiązuje do znanego u nas modelu Tipo, choć to raczej luźne skojarzenie. Model jest trójbryłową wersją hatchbacka Argo, który jest już oferowany na rynkach Ameryki Południowej. W Brazylii kosztuje, w przeliczeniu na złotówki, niewiele ponad 50 tys. złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Cronos
Fiat Cronos

Na lokalnym rynku, zbudowany na nowej platformie modułowej Fiata, model Cronos zastąpi Fiata Linea. Ten z kolei opiera się konstrukcyjnie na Fiacie Punto, który ma już przecież swoje lata. Trzeba przyznać, że Cronos prezentuje się dobrze i z pewnością byłby ciepło przyjęty również u nas, w miejsce wysłużonego już Punto.

REKLAMA

Fiat Cronos
Fiat Cronos

Kabina Cronosa wygląda nowocześnie i przyjemnie. Na środku góruje dotykowy ekran systemu multimedialno-rozrywkowego, pod którym zamontowano trzy okrągłe wyloty powietrza. Niżej znalazły się podstawowe przyciski oraz panel sterowania klimatyzacją. Kolorowy wyświetlacz zamontowano także pomiędzy zegarami.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Cronos
Fiat Cronos

Jak szacuje producent, w samej Brazylii rynek subkompaktowych sedanów to około 300 tys. aut, a w Argentynie kolejne 100 tys. samochodów. Fiat chce ukroić dla siebie spory kawałek tego tortu. Na tamtejszym rynku Cronos rywalizować będzie m.in. z nowym Volkswagenem Virtusem.

REKLAMA

Fiat Cronos
Fiat Cronos

Do napędu Fiata Cronosa służyć będą dwie jednostki o pojemności 1,3 litra i mocy 99 KM oraz większa 1,8-litrowa o mocy 130 KM. Dokładniejszych danych technicznych na tym etapie jeszcze nie podano, natomiast Fiat zapewnia, że duży nacisk położony został na jakość i przyjemność prowadzenia.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Cronos
Fiat Cronos

Klienci w Brazylii i Argentynie mogą spodziewać się samochodów w salonach w pierwszym kwartale tego roku. Wtedy też poznamy ceny i dokładne specyfikacje. Czy auto trafi an rynki europejskie? To raczej wątpliwe, choć dobrze byłoby zobaczyć wreszcie następcę Fiata Punto i odświeżenie oferty Fiata w tym segmencie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA