REKLAMA

Fiat Fastback – zapowiedź SUV-a

Na salonie samochodowym w brazylijskim Sao Paulo Fiat pokazał studyjny model Fastback.

Fiat Fastback Concept Materiały prasowe
Fiat Fastback Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Koncepcyjny pojazd o nazwie Fiat Fastback wzbudził sporo komentarzy. Dodajmy – pozytywnych komentarzy. Zanim jednak narobimy sobie smaku na europejską wersję włoskiego SUV-a coupe, trzeba dodać, że auto powstało z myślą o rynku brazylijskim.

A szkoda, bo ewidentnie Fiatowi od wielu lat brakuje gamy modelowej, którą mógłby powalczyć w Europie z rywalami takimi jak choćby Skoda. Ta ma w swojej ofercie coraz więcej SUV-ów, w tym nawet SUV-a coupe – Skodę Kodiaq GT. Problem w tym, że wspomniany czeski model też nie trafi do Europy, a jedynie do Chin.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Fastback Concept Materiały prasowe
Fiat Fastback Concept

Warto tu jeszcze wspomnieć o kolejnym SUV-ie coupe marki ze średniej półki – Renault Arkana. Ten samochód będzie oferowany najbliżej Polski, bo w Rosji, ale znów, nie ma na razie zapowiedzi wprowadzenia modelu do Europy, a „jedynie” do Azji i Ameryki Południowej.

Czyżby zatem na Starym Kontynencie nie było sensu oferowania podobnych aut? Cóż, przyznać trzeba, że rynek chiński jest gigantyczny, a Skoda ma tam właśnie swoje pięć minut. Z kolei dla Fiata głównym rynkiem zbytu jest Brazylia i Ameryka Południowa w ogóle, stąd premiera auta właśnie tam.

Wydaje się jednak, że i w Europie znalazłoby się wielu chętnych. W końcu SUV-y coupe mają w swoich portfolio Mercedes, BMW czy Audi. A prezentacja kolejnych tego typu aut przez marki, nazwijmy to budżetowe, wzbudza duże zainteresowanie potencjalnych klientów.

REKLAMA

Fiat Fastback Concept Materiały prasowe
Fiat Fastback Concept

Wracając do Fiata Fastback. Samochód wygląda bardzo atrakcyjnie, ma dynamiczną sylwetkę i bardzo rasowy tył. W kabinie, jak na prototyp przystało, króluje prostota i przejrzystość. Mamy trzy duże przezierne wyświetlacze, służące do obsługi wszystkich niezbędnych funkcji.

Co do konstrukcji auta, prawdopodobnie oparta jest o podzespoły Fiata Toro, który jest średniej wielkości pick-upem, dostępnym – oczywiście – w Ameryce Południowej. Mówi się, że Fiat Fastback w wersji produkcyjnej pojawi się na rynku za około dwa lata, w 2020 roku.

Zobacz także: Szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA