Fiat Panda - face lifting mieszczucha

Po pięciu latach obecności na rynku, trzecia już generacja Fiata Pandy została poddana modernizacji. Czy dzięki kosmetycznym zmianom model na rok 2017 będzie w stanie stawiać czynny opór konkurencji?

Fiat Panda 2017

Najnowsza generacja miejskiego Fiata jest z nami już od 2011 roku, więc jego design zdarzył się już opatrzeć. Ale jak się okazuje, projektanci Fiata w wersji po face liftingu nie zmienili wiele. Największe zmiany to nowe barwy lakieru, w tym czerwony Amore Red oraz szary Colosseo Grey. Nowe są także wzory 15 calowych obręczy kół. Inne felgi przewidziano do modelu miejskiego, inne do wersji 4x4, a jeszcze inne do odmiany Cross (uterenowionej).

We wnętrzu także poczujemy szlif zmiany, ale nie są one rewolucyjne. Delikatnie zmienił się kształt kierownicy - wygląda teraz nieco lżej - a jej wykończenie może być w kolorze srebrnym lub tytanowym. Inne są także grafiki na wyświetlaczach.

Pod maską Fiata Pandy znajdziemy dobrze znane silniki zaczynając od wolnossącego benzynowego 1.2 o mocy 65 KM, przez turbodoładowana jednostkę 0.9 TwinAir (65, 85, 90 KM). W ofercie znajdziemy także jeden silnik wysokoprężny - to 1,3-litrowy Multijet o mocy 95 KM.

W topowych wersjach wyposażenia kierowca otrzyma nowy system UconnectTM. Może on współpracować ze smartfonem i specjalna aplikacją "Panda Uconnect". System zawiera zestaw audio z łącznością Bluetooth, portami USB i AUX oraz systemem sterowania głosem.

Niedługo ruszą zamówienia na nową Pandę, ale wcześniej model będzie można zobaczyć na salonie samochodowym w Paryżu.

REKLAMA