Fiat Punto... Evo - następca Grande Punto

Ludzie od nazywania samochodów we Fiacie postarali się jeszcze bardziej niż ostatnio - przy dobrze znanej nazwie Punto zamiast Grande pojawi się Evo.

Fiat Punto Evo
Fiat Punto Evo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Czy facelifting samochodu to wystarczająca wymówka do modyfikacji również nazwy modelu? Najwyraźniej Włosi przestrzegają tej zasady. Grande Punto po faceliftingu nie jest już "grande", teraz jest "evo".

Pod względem stylistyki Punto zyskało nowy "nos" - zmiany w wyglądzie przedniej części są najbardziej zauważalne. Z tyłu świecić będą natomiast odświeżone lampy. Patrząc na Evo z boku prawie nie sposób stwierdzić czy mamy do czynienia jeszcze z Grande czy może już z nową "ewolucją". Mimo że Punto nie jest już Grande to zyskało na długość 3 centymetry (z 4,03 do 4,06 metra).

Pod maską, po raz pierwszy w Punto, znajdzie się 1,4-litrowy silnik benzynowy Multiair, znany m.in. z Alfy Romeo Mito. W ofercie znajdzie się również zmodyfikowany (czyt. czystszy, wyciszony i oszczędniejszy) silnik diesla - 1,3-litrowy Multijet. Wyposażenie (opcjonalnie) obejmować będzie dobrze znany system Blue&Me, tym razem jednak w połączeniu z nawigacją TomTom.  

Początek sprzedaży zaplanowany jest na drugą połowę października.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA