[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Fiat Tipo – 5 najważniejszych faktów o nowych wersjach nadwoziowych

Przebojowy Fiat Tipo przestał być tylko sedanem. Rodzina powiększyła się o pięciodrzwiowego hatchbacka i kombi noszące nazwę Station Wagon.

  • Pięciodrzwiowy hatchback Fiat Tipo ma nadwozie o długości 437 cm, szerokości 179 cm i wysokości 150 cm. Dzięki sporemu rozstawowi osi wygospodarowano w nim obszerne wnętrze dla 5 osób oraz bagażnik o pojemności 440 litrów. Kombi Station Wagon ma nadwozie dłuższe o 20 cm. Za sprawą seryjnie montowanych relingów dachowych jest także wyższe o 1 cm od odmiany pięciodrzwiowej. Pojemność jego bagażnika wynosi 550 l.

 

  • Hatchbacka i Station Wagon do wyboru są trzy silniki benzynowe: 1.4 o mocy 95 KM, 1.4 T-Jet rozwijający moc 120 KM i o tej samej mocy silnik 1.6 E-Torq. Dwa pierwsze współpracują z 6-stopniowymi ręcznymi skrzyniami biegów, silnik E-Torq jest sprzężony ze skrzynią automatyczną. Dla zwolenników diesli dwie jednostki wysokoprężne1.3 Multijet o mocy 95 KM oraz 120-konny Multijet o pojemności 1,6 l. Mocniejszy z diesli może współpracować z 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią DDCT.

  Fiat Tipo

  • Nowością zaprezentowaną w kombi i pięciodrzwiowej odmianie Fiata Tipo jest fabryczna instalacja gazowa LPG. Gazem jest zasilany 120-konny silnik 1.4 T-Jet. Samochód w wersji LPG ma taką samą prędkość maksymalną (200 km/h) jak wersja „czysto” benzynowa i jest o 0,5 s wolniejszy w sprincie do 100 km/h (10,1 s w przypadku hatchbacka). W aucie zamontowane są dwa zbiorniki – standardowy 50-litrowy na benzynę i o takiej samej pojemności na LPG. Przy średnim zużyciu 6,3 l benzyny lub 8,3 gazu na 100 km zasięg Tipo wynosi 1400 km. Wersja LPG jest o 3500 zł droższa niż benzynowa.

 

  • Obie wersje nadwoziowe są dostępne w jednym z ośmiu lakierów nadwozia, a wnętrze jedną z trzech rodzajów tapicerki materiałowej: czarnej, czarno-szarej, ciemnoszarej z jasnymi wstawkami lub tapicerką z czarnej skóry ekologicznej. Nowością jest system UConnectTM 7'' HD LIVE z 7‑calowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i ekranem dotykowym. Fiat Tipo w wersji hatchback i kombi będzie sprzedawany w Polsce w trzech poziomach wyposażenia: Pop, Easy, Lounge. 

    Najtańsza odmiana hatchbacka w wersja Pop z 95-konnym silnikiem benzynowym 1.4 i 6-biegową, manualną skrzynia biegów została wyceniona na 49 900 zł. Wyposażeniem seryjnym w tej wersji jest 6 poduszek powietrznych, klimatyzacja, radio z wejściem USB, centralny zamek sterowany z pilota w kluczyku, elektrycznie sterowane szyby przednie i lusterka zewnętrzne, wspomaganie układu kierowniczego z dwoma trybami pracy oraz regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumnę kierownicy.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij