Fiat Tipo – 5 najważniejszych faktów o nowych wersjach nadwoziowych

Przebojowy Fiat Tipo przestał być tylko sedanem. Rodzina powiększyła się o pięciodrzwiowego hatchbacka i kombi noszące nazwę Station Wagon.

Tipo Materiały prasowe
Fiat Tipo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY
  • Pięciodrzwiowy hatchback Fiat Tipo ma nadwozie o długości 437 cm, szerokości 179 cm i wysokości 150 cm. Dzięki sporemu rozstawowi osi wygospodarowano w nim obszerne wnętrze dla 5 osób oraz bagażnik o pojemności 440 litrów. Kombi Station Wagon ma nadwozie dłuższe o 20 cm. Za sprawą seryjnie montowanych relingów dachowych jest także wyższe o 1 cm od odmiany pięciodrzwiowej. Pojemność jego bagażnika wynosi 550 l.

 

  • Hatchbacka i Station Wagon do wyboru są trzy silniki benzynowe: 1.4 o mocy 95 KM, 1.4 T-Jet rozwijający moc 120 KM i o tej samej mocy silnik 1.6 E-Torq. Dwa pierwsze współpracują z 6-stopniowymi ręcznymi skrzyniami biegów, silnik E-Torq jest sprzężony ze skrzynią automatyczną. Dla zwolenników diesli dwie jednostki wysokoprężne1.3 Multijet o mocy 95 KM oraz 120-konny Multijet o pojemności 1,6 l. Mocniejszy z diesli może współpracować z 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią DDCT.

  

Tipo
Fiat Tipo

  • Nowością zaprezentowaną w kombi i pięciodrzwiowej odmianie Fiata Tipo jest fabryczna instalacja gazowa LPG. Gazem jest zasilany 120-konny silnik 1.4 T-Jet. Samochód w wersji LPG ma taką samą prędkość maksymalną (200 km/h) jak wersja „czysto” benzynowa i jest o 0,5 s wolniejszy w sprincie do 100 km/h (10,1 s w przypadku hatchbacka). W aucie zamontowane są dwa zbiorniki – standardowy 50-litrowy na benzynę i o takiej samej pojemności na LPG. Przy średnim zużyciu 6,3 l benzyny lub 8,3 gazu na 100 km zasięg Tipo wynosi 1400 km. Wersja LPG jest o 3500 zł droższa niż benzynowa.

 

  • Obie wersje nadwoziowe są dostępne w jednym z ośmiu lakierów nadwozia, a wnętrze jedną z trzech rodzajów tapicerki materiałowej: czarnej, czarno-szarej, ciemnoszarej z jasnymi wstawkami lub tapicerką z czarnej skóry ekologicznej. Nowością jest system UConnectTM 7'' HD LIVE z 7‑calowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i ekranem dotykowym. Fiat Tipo w wersji hatchback i kombi będzie sprzedawany w Polsce w trzech poziomach wyposażenia: Pop, Easy, Lounge. 

    Najtańsza odmiana hatchbacka w wersja Pop z 95-konnym silnikiem benzynowym 1.4 i 6-biegową, manualną skrzynia biegów została wyceniona na 49 900 zł. Wyposażeniem seryjnym w tej wersji jest 6 poduszek powietrznych, klimatyzacja, radio z wejściem USB, centralny zamek sterowany z pilota w kluczyku, elektrycznie sterowane szyby przednie i lusterka zewnętrzne, wspomaganie układu kierowniczego z dwoma trybami pracy oraz regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumnę kierownicy.
REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA