REKLAMA

Fiat Tipo będzie SUV-em, powróci Punto

Fiat Tipo jest prawdziwym przebojem, ale ma już swoje lata, dlatego coraz częściej słychać o jego następcy. Co więcej, szykuje się też następca Fiata Punto.

Tipo Materiały prasowe
Fiat Tipo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Europejska oferta Fiata jest mocno ograniczona. Przez pewien czas, po zakończeniu produkcji Fiata Bravo, który był oferowany od 2007 do 2014 roku, musieliśmy czekać do roku 2016, kiedy to w Genewie Włosi pokazali nową propozycję w popularnym segmencie aut kompaktowych.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Niedrogi, prosty w konstrukcji i ładnie skrojony Fiat Tipo wszedł przebojem na rynek, oferując trzy wersje nadwozia. Powoli jednak zbliża się moment, w którym producentowi wypada wprowadzić odświeżenie oferty. Krótko mówiąc – pokazać następcę.

Naturalną koleją rzeczy, byłoby to, o czym ostatnio wiele się mówi, czyli wejście na poważnie w segment SUV-ów. Fiat ma w swojej ofercie model 500X, ale to nie wystarcza do konkurowania z mocnymi graczami, mającymi SUV-y w każdym segmencie rynku.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Jak zapowiedział niedawno szef Fiata Olivier Francois, nowa generacja kompaktowego modelu Fiata ma oferować więcej odmian, w tym właśnie SUV-a. Miałby rywalizować z takimi mocnymi graczami, jak Nissan Qashqai czy Hyundai Tucson, ale możliwe jest też opracowanie modelu konkurencyjnego dla Kii XCeed.

Fiat wydaje się tu być naturalnym rywalem właśnie dla produkcji Kii i Hyundaia, ale też Skody, która w ostatnich latach przeprowadziła bardzo skuteczną ekspansję na rynku SUV-ów – nie mając żadnego przedstawiciela tego segmentu obecnie ma już trzy – Kodiaq, Karoq i Kamiq, a w drodze jest już elektryczny Enyaq.

REKLAMA

REKLAMA

Atak Fiata na segment SUV-ów musi się udać, zważywszy na wciąż ogromne zapotrzebowanie na tego typu samochody w Europie i na świecie. Co więcej, dziwić może fakt, że Włosi są tak oporni w tej kwestii. Tu przecież leżą spore pieniądze, a rosnąca oferta producentów tylko utrudnia ugryzienie większego kawałka tortu.

Pamiętajmy jednak, że Fiat, czy raczej koncern FCA, związał się z innym gigantem – koncernem PSA, który w SUV-ach ma duże doświadczenie i szeroką ofertę.

Fiat Punto powróci?

To nie koniec ciekawych informacji ze strony Fiata, który najwyraźniej postanowił przebudzić się i uderzyć mocniej na Europę, nie poprzestając na mocnej pozycji w Ameryce Południowej. Wiele mówi się o możliwym powrocie modelu segmentu B – potwierdza to nawet sam Olivier Francois.

Zniknięcie z oferty Fiata Punto sprawiło, że Włosi nie mają narzędzia do walki z takimi hitami, jak Renault Clio, Ford Fiesta czy Volkswagen Polo. Tutaj znów pomóc może koncern PSA, którego Peugeot 208 i Opel Corsa są europejskimi bestsellerami.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA