[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Fiat Tipo nowym liderem sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo idzie jak burza. Sprzedaż włoskiego kompaktu rośnie do tego stopnia, że w maju wskoczył na pozycję lidera wśród zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych.

Fiat Tipo 1.6 MultiJet 16V Lounge

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce, według danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów, rośnie. W maju liczba rejestracji była o ponad 17 proc. wyższa, a licząc okres od stycznia do maja włącznie, w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosła o niemal 17 proc.

W ujęciu liczbowym, w maju 2017 roku zarejestrowanych zostało już 39 716 szt. Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, wzrost ten utrzymuje się już 26. miesiąc z rzędu, a od początku tego roku jest on nieprzerwanie dwucyfrowy.

Zauważalnie wzrasta też zainteresowanie samochodami hybrydowymi oraz elektrycznymi. W maju zarejestrowano 80 samochodów elektrycznych, w tym z napędem hybrydowym typu Plug-in, co jest wynikiem o 110,5 proc. lepszym niż rok wcześniej. W segmencie hybryd zarejestrowano natomiast 1 187 aut, o ponad 72 proc. lepiej niż przed rokiem.

Który model sprzedaje się obecnie najlepiej? W ujęciu ogólnym, łączącym zakupy dla firm oraz dokonywane przez klientów indywidualnych, na pierwsze miejsce wróciła Skoda Octavia, wyprzedzając Opla Astrę i Skodę Fabię. Dalej znalazły się jeszcze Volkswagen Golf i Toyota Auris.

Bardzo ciekawie natomiast zrobiło się w rankingu zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych. Tam na czele, po raz pierwszy, znalazł się Fiat Tipo, który awansował o cztery pozycje względem kwietnia, detronizując Opla Astrę.

Skrócony ranking rejestracji dokonywanych w maju przez klientów indywidualnych wygląda następująco:
1. Fiat Tipo: 503 szt.
2. Opel Astra: 463 szt.
3. Skoda Fabia: 447 szt.
4. Toyota Yaris: 423 szt.
5. Dacia Duster: 382 szt.
6. Dacia Sandero: 344 szt.
7. Toyota Auris: 283 szt.
8. Hyundai Tucson: 275 szt.
9. Skoda Rapid: 261 szt.
10. Skoda Octavia: 245 szt.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij