Fiat Tipo nowym liderem sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo idzie jak burza. Sprzedaż włoskiego kompaktu rośnie do tego stopnia, że w maju wskoczył na pozycję lidera wśród zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych.

Fiat Tipo 1.6 MultiJet 16V Lounge
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce, według danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów, rośnie. W maju liczba rejestracji była o ponad 17 proc. wyższa, a licząc okres od stycznia do maja włącznie, w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosła o niemal 17 proc.

REKLAMA

W ujęciu liczbowym, w maju 2017 roku zarejestrowanych zostało już 39 716 szt. Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, wzrost ten utrzymuje się już 26. miesiąc z rzędu, a od początku tego roku jest on nieprzerwanie dwucyfrowy.

Zauważalnie wzrasta też zainteresowanie samochodami hybrydowymi oraz elektrycznymi. W maju zarejestrowano 80 samochodów elektrycznych, w tym z napędem hybrydowym typu Plug-in, co jest wynikiem o 110,5 proc. lepszym niż rok wcześniej. W segmencie hybryd zarejestrowano natomiast 1 187 aut, o ponad 72 proc. lepiej niż przed rokiem.

Który model sprzedaje się obecnie najlepiej? W ujęciu ogólnym, łączącym zakupy dla firm oraz dokonywane przez klientów indywidualnych, na pierwsze miejsce wróciła Skoda Octavia, wyprzedzając Opla Astrę i Skodę Fabię. Dalej znalazły się jeszcze Volkswagen Golf i Toyota Auris.

Bardzo ciekawie natomiast zrobiło się w rankingu zakupów dokonywanych przez klientów indywidualnych. Tam na czele, po raz pierwszy, znalazł się Fiat Tipo, który awansował o cztery pozycje względem kwietnia, detronizując Opla Astrę.

Skrócony ranking rejestracji dokonywanych w maju przez klientów indywidualnych wygląda następująco:
1. Fiat Tipo: 503 szt.
2. Opel Astra: 463 szt.
3. Skoda Fabia: 447 szt.
4. Toyota Yaris: 423 szt.
5. Dacia Duster: 382 szt.
6. Dacia Sandero: 344 szt.
7. Toyota Auris: 283 szt.
8. Hyundai Tucson: 275 szt.
9. Skoda Rapid: 261 szt.
10. Skoda Octavia: 245 szt.

Zobacz także:
REKLAMA